Pogledaj jedan post
Old 11.03.2005., 14:59   #11
Mi smo prije 1,5-2 g sagradili kompletnu kuću cca. 350 m2 sa Ytongovim materijalom i bijelim stropom umjesto klasičnog stropa od tvrtke Armirač Sesvete koja radi sa Ytongom. U sklopu kuće je stan i poslovni prostori. Mogu reći da smo i više nego zadovoljni sa kvalitetom materijala i izolacijom. Zbog dobrih termoizolacijskih svojstava ljeti je klima u stanu vrlo ugodna, a zimi također potrošnja grijanja je prihvatljiva. Što se tiče toplinske izolacije, mi na kuću nismo stavili ništa osim mrežice i završne fasade i sve je do sada uredu. što se tiče zidanja sa Ytongom, sami smo našli obične priučene majstore, na gradilište nam je došao majstor iz Ytonga da obući radnike, prije toga su pogledali video zapis sa uputama o zidanju, no muž je stalno sve morao nadgledati jer je to sa majstorima neizbježno. Prednost u tom zidanju je ta što kad to savladaš to ide ko po trakici vrlo brzo i jednostavno i treba se držati par osnovnih pravila. Dalje, bušenje Ytonga je izuzetno jednostavno, nema poslje štemanja, bušenja za instalacije kao kod cigle, već sve ide puno glađe. Mi smo jedino pogriješili što na jednom mjestu kod betonskog serklaža (mislim da se to tako kaže) nismo stavili izolaciju pa je taj dio vlažan, znači treba to imati na umu. Inače imaju dosta dobru tehničku službu tako da i oni mogu pomoći. Još jedna tvrtka koja nudi projekte sa Ytongom je MS plan, podatke bi trebala provjeriti. Mislim da je i porotherm (cigla od Wienerbergera) isto jako dobro rješenje za one koji su pobornici klasične gradnje. A što se tiče majstora sve ovisi o tome da li se kužite kaj u gradnju pa možete nadgledati majstore ili se niš ne kužite i nemate vremena onda svakako treba angažirati majstore koji su već radili sa Ytongom. i naravno dosta toga možete sami napraviti.
firanga is offline  
Odgovori s citatom