Pogledaj jedan post
Old 15.09.2006., 09:44   #13
[QUOTE=angelina1]
Quote:
zašto je naš Bog silan Bog
naš je zato što Ga mi poznamo a drugi koji Ga ne poznaju MISLE da imaju neke druge bogove
a jedan je jedini Bog

a silan je zato što i ovakvoj gamadi kao što sam ja bila oprašta i dozvoljava da osjeti što je to milost i Ljubav
zato što i ovakvima kao što sam ja bila-koji gledajus amo sebe i svoju korist ...dozvoljava da dožive koji je to divan osjećaj slobode kad vidiš da možeš s ljudima biti jedno
Zove se to sužena svijest o svijetu jer se baziran na neznanju, predrasudama i aroganciji da je samo istina jedini monopol NAS. Zato je naš bog silan a svi ostali su ništa.

Quote:
al zato kad budha i njegovi sljedbenici kažu da je on moćan,svevladar i tak to..e onda je to cool...onda su oni koji ga štuju nadmoćniji od glupavih katolika koji imaju svog silnog Boga ..i tako su jadni ti katolici
a tako su in ti istočnjački "mudraci"

PRVI STUP sužene svijesti vjernika;

N E Z N A NJ E koje se pokazuje znači da je ono građa takvog poimanje svijeta
usto ne želi učiti i proučavati druga mišljenja već se drži kao pijan plota samo svojeg a druge ocijenjuje na temelju svojeg neznanja.


Quote:
zapalite si 12 mirisnih svijeća, po tri od svake, za zemlju,vodu,vatru i zrak...po bojama poredajte u određeni sat....pa mantrajte o tim svojim bogovima i stvarajte si slike stvarnosti sa aurama zlata...okrenuti prema istoku u položaju lotusovog cvijeta sa 7 kristala na sebi

i sve to napravite jer inače vaš bog ne radi...

DRUGI STUP sužene svijesti radi na razini PREDRASUDA i sadrži kao i prvi u osnoci neznanje, ignoranciju prema svemu drugačijem.


Quote:
...uvijek je spreman da na naš znak ljubavi prema bližnjem otvori svoja vrata za nas

SILAN JE NAŠ BOG

TREĆI STUP sužene svijesti o svijetu oko sebe je AROGANCIJA bez pokriča jer se bazira na NEZNANJU i PREDRASUDAMA.

Imamo dakle jedinog silnog boga koji funkcionira u glavama ljudi pomoću njihovog:

NEZNANJA

iz čega nastaju

PREDRASUDE

temeljne na

AROGANCIJI


Zanimljivo je da je AROGANCIJA prisutna uvijek u onih koji se zapravo boje
da je ono što govore tanko u sadržaju, pa se služe takvim pristupom da bi umanjili strah u sebi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom