Pogledaj jedan post
Old 03.03.2012., 00:08   #13
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To da svakih 5 g se mora produživati vozačka nije ništa drugo nego izbijanje love ljudima. Zar ne bi bilo malo smiješno kod nas da kod produživanja C vozim 35 sati, a kod polaganja sam odvozio 15 sati, logike nema.
Jožek, daj malo čitaj s "razumijevanjem"
Radi se o 35 NASTAVE TEORETSKE NE O VOŽNJI! I ima smisla, jer danas imaš još vozače koji neznaju koliko smiju vozit i ne kuže propise o maks vremenu upravljanja!
Tako su zbog Mađara počeli crtat dijagramske listiće, tek kad sam na jednom drugom forumu a i na svome vlastitome komentirao da NE MORAJU za vikend trčat do kamiona i mjenjat dijagramski listić kako nebi Mađaru platili kaznu!
Ali sad neki crtaju da i sami neznaju kaj crtaju na poleđini!

O opsluživanju digitalnog tahografa i vozačku karticu isto tako nezna 90% njih koristit! Ima ih koji karticu ostavljaju ne samo za vrijeme dnevnog odmora u tahografu već i ZA VIKEND!


Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Glede KV, svi ne traže još kod nas KV (obrti), kod jednog prijevoznika vozi nekoliko vozača bez KV, policajac na cesti te sigurno neće pitati imaš li KV, to ionako piše samo na svjedodžbi i u radnoj knjizi, dok je u EU to vjerojatno drugačije.
Za vozit kod obrtnika koji vozi samo za svoje potrebe i ne mora imat KV!

A u vozačku dozvolu ( karticu) na poleđini se upisuje kod kategorije dokle važi ta kategorija ( kad se mora produžit) i kad se ispuni uvjet da imaš tih 35 sati edukacije DOBIJAŠ ŠIFRU ( mislim 95 da jeste) i to je dokaz DA SI PROFI!


To da kod nas ni neki panduri neznaju koji su propisi na snazi nije normalno ali je kod nas normalno, ali kad uđeš u kontrolu inspektorata ko što je neki dan bila na A1 ......onda bu kukanja i plaćanja 5 kg janjetine samo da zaboravi kaznu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom