Pogledaj jedan post
Old 25.11.2007., 07:49   #17
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja mislim da su besmisleni, trenutno jako popularni, al da će ih zamijeniti neka učinkovitija metoda.

možda griješim, ali skeptična sam prema tim light testovima ličnosti, mislim da daju tek ofrlju sliku nečije osobnosti. i da se jako rijetko na temelju psiho testa može odlučiti treba li zaposliti neku osobu ili ne.
mislim da su zgodna forma kojom poslodavci sami sebi djeluju ozbiljnije, ali da im rezultai psiho testa čine eventualno pet posto odluke o tome koga će zaposliti.

pa ako hoćeš baš iskreno!

Oni su samo znak eliminacije koga se neće i ako zapošljevanje ne bude regularno(pretpostavimo da će se netko žaliti na ishod jer se baš njega nije zaposlilo) da se kasnijim očitovanjem inspekciji rada zamažu oči da je bio u timu psiholog koji je stručno obradio svakog potencijalnog radnika a anamneza baš tog nije odgovarala uvjetima rada (npr ako se traži vozač kola hitne pomoći)a anamneza je pokazala i razlutati da je ona sklona nekoj nesigurnosti, panici u kriznom slučaju, adrenalinskom riziku itd.

mislim da su psihotestovi znak eliminacije (koga neću) i dobar pokazatelj nečije osobnosti (zašto ga neću)

A da su manipulativni, jesu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 25.11.2007. at 10:06.
larazg is offline  
Odgovori s citatom