Pogledaj jedan post
Old 19.01.2005., 10:21   #32
H3MAT0M
spiritual being
 
H3MAT0M Avatar
 
Registracija: Aug 2003.
Lokacija: in physical body
Postova: 6,148
Quote:
demosten kaže:
Prvo moraš utvrditi neke zakonitosti.
On nije šef firme u kojoj on određuje kak se njemu sprdne. On može smjeniti nekoga isklučivo ako ima nekakve osnove- naravno zakonske.

Ministar je poslušao zapovjedi i izvršio ih. Postupao je u skladu s zakonom.
A istovremeno kako objašnjavaš Mesićeve optužbe na račun Rončevića koje su se pokazale neosnovane. Ako za nešto optužuješ, to moraš i potkrijepiti.

Kako to da nije Mesić onda zatražio Lucičevu ostavku jer ga on, ako će mo biti banalni, nije obavjestio od primljenom izvještaju.
Ako njega ne smijenjuje onda se provlaći teza da Mesić nije bio ni svijesan izvještaja, odnosno da nije spreman voditi državu.

Na kraju kada je ispucao sve argumennte, obrušio je zbog njegove tvrdnje (e sad je neznam točno citirati) da je to Predsednikova tragiko-medija ili tak neke. Ma hajte molim vas. Započeo od miliunske pronevjere, preko ne izvršavanja obveza da bi na kraju spalo na običnu dvojbenu izjavu.
______________________________________________

Rezime. Mislim da se Mesić zaletio s izjavama- i to je napravio ciljano u predizbornu svrhu. Pošto su sada izbori gotovi, ne vidim smisla Mesićevog tjeranja maka na konac.

Ili su u pitanju neki puno dublji interesi koji, meni običnom malom smrtniku nisu poznati. Ki bi ga zna!
U pravu si. Ja sam pitanje postavio više hipotetski. Bez obzira na sve, mislim da nije nikako u redu da jedan ministar predsjednika naziva lakrdijašem. Bez obzira na izbore, predsjednik ima funkciju do sredine veljače. Da je kosorica dobila izbore isto ne bih bio za takve izjave dok god je mesič na funkciji.
H3MAT0M is offline