Pogledaj jedan post
Old 17.07.2010., 13:00   #1
Žalba na (obavezni) prekršajni nalog

pozdrav forumasi. prvo da objasnim sto se desilo.

uglavnom, zurio sam iz dubrovnika natrag za zadar sa sluzbenim vozilom. nisam se glupirao, al sam zurio. i tamo (ako znate di je to na cesti od ploca prema ravči) kroz kobljaču sam pretekao 4 vozila koja su se kretala full sporo. cinjenica je da je ta cesta koma i da ako neznas put da ces vozit sporije, a sve stranci na cesti... i kako su oni vozili oko 40 ako ne i manje sto stvarno nije bilo potrebno sam ih prakticki samo zaobisao. (znam da nije ispravno, al kad ste preko 12 sati na cesti neda vam se biti jos 3 sata ako mozete 2, 2ipo...) No ono sto nisam vidio je da sam ih presao bas na mjestu di je stajao policaja na motoru. ja njega nisam ni skuzio, a i da jesam bilo bi kasno...
uglavnom, isao je zamnom skroz do malog prologa, i tu zaustavio.

dobio sam kaznu od 2000kn za preticanje kolone. spominjao je da ide i 3mj oduzimanja vozacke, al to nije upisao u prekrsajni nalog, niti to stoji u zakonu (sad sam gledao na stranicama mup-a, al ispravite me ako grijesim). "ponudio" mi je da mi da kaznu od 500kn ako imam novce kod sebe, za preticanje preko pune crte, al ja nisam imao tolko svojih para sa sobom, a budala nisam se sjetio da platim od para iz "kase", tj sluzbenog novcanika, pa da stanem na bankomat i vratim. (valjda sam skroz zablokirao). kako sam rekao da nemam, uredno je napisao obvezni prekrsajni nalog.

on mi je sam rekao da me nemoze pustiti jer mu je trebalo 5km da dode zamnom (ne zato sto sam poslje brzo vozio, jer sam nakon tog preticanja odmah "zapeo" iza drugog auta, a poslje nije bilo nekih dobrih prilika za preticanje, nego dok je sjeo na motor, prestigo ostale aute, itd,) pa je rekao da bi ispao budala, al je rekao da se svakako zalim, i da obavezno idem na sud i da se na sudu mogu izvuci, da kazem da su se ta 4 auta jako sporo kretala i da sam zurio iz xxx razloga i da mi je jako zao, prvi prekrsaj, itd...

e sad... posto to meni stvarno je prvi put da sam dobio kaznu i prekrsajni nalog ja nemam iskustva sa tim. znam da sam pogrjesio i stvarno mi je zao, al sad je kasno. sto da napravim? da li i gdje da saljem zalbu? sto da napisem u zalbi? da li sudac/sutkinja to moze oprostiti ili nemoze?
__________________
ako mislis da ti ide lako u zivotu pogledaj bolje, mozda ti ide nizbrdo
s.w.a.t. 24-7 is offline