Pogledaj jedan post
Old 06.10.2011., 19:03   #16
Clostridium difficile

Pozdrav svima!

Evo da vam kažem svoje iskustvo od prvog simptoma...
Sve je krenulo s proljevima koji su trajali 5 dana, nakon toga je uslijedila sluz sa laganom sukrvicom (dakle, ako proljev traje više od 3, ev. 4 dana, jurite doktoru)... Temperatura uvijek prisutna, od 37 do 37.7. Završila sam nakon 5 dana borbe na zaraznoj, u kojoj sam ležala puna 3 tjedna. Nakon što su otkrili da je visoka koncentracija "Queen bitch" Clostridium difficile bakterije, počela sam uzimati Medazol, 3 puta dnevno po 2 tablete. Pootrovala je pola organizma, i pokoji organ (u meni je intenzivno živila između pola godine, max. godinu dana, ne može se procijeniti koliko dugo, često sam osjećala slabinu, malaksavost i umor... Manifestirala se kroz proljeve koji su trajali par dana, ali su bili jako učestali 15-25 kroz 24 sata). Nakon što je prošlo devet dana liječenja Medazolom, novi problemi-počela sam povraćati, a stolice su se unatoč dijetlnoj prehrani nisu previše ukrutile, bile su između proljeva i polunormalne stolice. Nakon toga mijenjaju terapiju sa Vankomicinom, koji je dosta jači što se tiče liječenja,ali smanjuje proljeve, mučnine, povračanje,grčeve... Naravno, svakih par dana sam primala infuzije jer nisam mogla nadomještati izgubljenu tekućinu (izgubila sam apetit za jelo i piće,vodu), a i atrofirali su mi mišići, otišlo je i desetak kila, no srećom-infuzija me oporavila fizički i s kilama. Temperatura nije padala sva tri tjedna, najniža je bila 37, pa 37.3,sve do 37.5... U infuziju su išli i kokteli protiv mučnine, povračanja, proljeva, a oralno sam dobivala i tablete protiv žgaravice koje moram piti iduća 3 mjeseca... Kolonoskopija još nije isključena, 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice moram na kontrolu, pa će se vidjeti još (na zaraznoj uspavljuju za kolonoskopiju ili ti daju anestetik, tako da se tamo naručite ako idete na taj pregled)... Gastroskopijom je utvrđeno da imam Gastritis, i neki GERD, te jako upaljen jednjak. GERD je uzročnik tome (C. Difficile je najverovatnije otrovala donji mišić jednjaka koji se nije stiskao, pa je sva kiselina iz želuca stalno išla u jednjak i nagrizala ga).Kroz ta gadna tri tjedna su mi 3 puta uzimali krv, stolicu, urin i pratili situaciju. Kažu da je povračanje i mučnina znak uzlazne putanje liječenja, i da samo treba izdržati, ali i nadomještavati izgubljeno. Jučer sam izašla iz bolnice nakon tri tjedna, moram paziti na prehranu, sve kuhano, ništa svježe, samo banana može biti svježa, (za one koji puše-preporučaju bar smanjiti ako ne možete stati), s obzirom da su mi atrofirali mišići, dopuštaju mi kretanje (šetnja 10min) ali s pauzama (10-15 min) i preporučaju jesti više puta po malo (6-7 obroka), izbjegavati mlijeko zbog laktoze... Izlječena sam!!!! Prošla sam BIG BOSS LEVEL. Rijetki slučajevi su da se vrati, ali liječenje mora trajati najmanje 2 tjedna... SRETNO!
Helena88 is offline  
Odgovori s citatom