Tema: Novi Zeland
Pogledaj jedan post
Old 28.09.2006., 22:34   #17
Bok!

Eto ne znam koliko se dugo misliš zadržati, ali ako ti je "duže vrijeme" 3 tjedna u Australiji, mislim da u nekom kračem razdoblju, nećeš moći baš vidjeti nešto previše od Novog Zelanda. Ja sam bila mjesec dana, tjedan dana sam provela u Aucklandu, a ostatak vremena sam putovala po cijeloj državi-Rotorua, Taupo, River Valley, Waitomo, Wellington, Nelson, Westport, Franz Joseph, Wanaka, Queenstown i Christchurch + okolni bushevi, planine, kišne šume, vodopadi itd. S time da smo se svugdje zadržali oko 2-3 dana, što meni nije bilo baš dovoljno. Mislim da svakako trebaš vidjeti sva mjesta koja sam gore navela, ali možeš si složiti i neku kraću rutu, recimo samo po sjevernom otoku, ili napraviti neku dobru kombinaciju sa južnim. Ja sam išla Kiwi Experiencom (turistički bus za backpackere koji te vodi alternativnim putevima po svim mjestima), pa bi mogao pogledati na njihovoj stranici koje sve rute imaju definirane i koliko ti vremena treba za svaku, pa obići sve sa rent-a-carom. Preporučila bi ti Kiwi ako ideš solo ili ako si željan upoznavanja mlade lude ekipe iz cijeloga svijeta, no naići ćeš i na takve i ako iznajmiš neki auto jer masa ekipe i tako putuje po državi, no ovako su svi nekako simpatično na okupu i zajebancija u busu. Što se tiće rent-a-cara ne bih znala kakve su cijene, no možda bi ti ispalo povoljnije da kupiš auto (imaš oglase po backpackerskim agencijama), pa ga prodaš kada sve odradiš. No opet, malo si kratak sa vremenom...Novi Zeland je nešto nevjerojatno, svako mjesto me oduševilo i ako te zanimaju ekstremni sportovi, upotpunit će ti doživljaj. Ja osobno nisam baš takav tip osobe, bar sam mislila da nisam, no došla sam tamo i našla se u situacijama da skačem iz aviona, da letim preko kanjona povezana sa tankom žicom i da ti ne pričam što još No i ako te uopće ne zanimaju takve stvari, sigurno će biti aktivnosti i to u svakom mjestu, koje će te zainteresirati, a ako želiš samo uživati u prirodi i razgledavati gradove, sela, pašnjake itd bit će ti super. Evo pogledaj si na http://www.kiwiexperience.com/ malo rute. Možda bi bilo dobro da dobro odradiš sjeverni otok i vrh južnog (koji je meni bio najlijepši), recimo da se zadržiš malo duže u Abel Tasman national parku koji je predivan. Plaže su prekrasne, možeš i kampirati u parku, a za prijevozno sredstvo koristiti kanu i unutrašnjost obići cipelcugom. Ekipa koja je bila kaže da je fenomenalno!
Za Aussie ne znam. Evo idem 04.01. Namjeravam obići cijelu istočnu obalu, pa se možda i vidimo tamo!
enzed is offline  
Odgovori s citatom