Pogledaj jedan post
Old 24.10.2003., 12:15   #12
Quote:
desna ruka kaže:
Katolički celibat nije neka crkvena dogma, već crkveno pravilo. Ako me pamćenje služi, službeno je celibat uveo papa Grgur VII u 11. stoljeću.

Zašto napominjem da je pravilo a ne dogma? Zato jer se pravilo može povući i promijeniti, a da nema utjecaja na vjerske istine.

Možda bi čak bilo i dobro u Crkvi ukinuti celibat. Možda bi se na taj način povećao broj i kvaliteta svećeničkog kadra.

eh da.. prije par godina sam pricala sa prijateljom koji je student katolicke bogoslovije u sarajevu... on mi je rekao nesto kao da on zapravo iscekuje da se celibat ukine.. (ne zbog toga sto on ima neke potrebe, nego zato sto te neke seksusalne afere katolickog svestenstva podrivaju ugled katolicke crkve... i tad mi je upravo rekao da to nije "pravilo od Boga" nego da je to pravilo uveo neki papa radi zastite crkvenih dobara.. ono da ne bi popovi nosili kuci crkvenu imovinu, i da bi se cijeli posvetili crkvi...)

al iskreno, jedna od najvecih "falinki" u tom nekom crkvenom sistemu je bura tih nekih seksualnih afera koje se iz dana u dan pojavljuju u javnosti...
heureka is offline  
Odgovori s citatom