Pogledaj jedan post
Old 25.09.2009., 09:28   #120
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ne bih volio ne znati da me cura/žena prevarila, da me vara, da možda čeka poštarevo dijete, da 25 godina hranim, školujem, žrtvujem se za susjedovog sina....
Sad kad spominješ djecu, vidim da se muško i žensko stajalište oko te teme jako razlikuje. I razumijem te u potpunosti.

Nisam željela reći da treba na očigledne znakove prevare praviti se gluh, glup i slijep, ignorirati sve i praviti se da se ništa nije desilo. Ja pričam o ovom konkretnom slučaju, gdje u uvodnom postu nigdje ne stoji da ona ima neki konkretan dokaz, koliko sam ja shvatila to je samo sumnja. Ne bi se voljela naći u situaciji da nekoga pratim po gradu, skrivam se po grmlju, kopam mu po mobitelu ili kako je netko predložio šnjofam mu zamazane gaće, to si jednostavno ne bi dozvolila...

Možemo mi tu moralizirati i pričati o vjernosti koliko hoćemo (sa svim se ja tim slažem), ali ja konkretno znam puno parova iz svoje okoline gdje jedan ili drugi partner vara i to je jednostavno tako. Iz toga proizlazi i moj stav takav kakav sam navela, ako je već moj muž i imao avanturu, rađe bi da ne saznam, nego da nam cijeli brak propadne zbog toga ( da ne pričam o klincima i ostalom)
I ne, nije to iz razloga što ja očajnički želim njega pored sebe, nego zato što ako na jednu stranu vage staviš njegovu avanturu, a na drugu stranu vage naš brak, sve što smo prošli, klince, život kakav imamo, jasno je koja strana će prevagnuti.

Naravno, da ga ulovim recimo u krevetu s drugom, rastava bi bila neizbježna. Jer je drugačije kad znaš, nego kad ne znaš. I zato ne želim znati...
__________________
...podsjeti me što to bješe ljubav i bar na tren biti zaljubljen...
linea alba is offline