Pogledaj jedan post
Old 06.04.2011., 08:13   #14
Quote:
anticorr kaže: Pogledaj post
Ovako namjera mi nije pljuvati jednog od "najuspješnijih poduzetnika" u Lijepoj našoj. Isključiva namjera i motiv mi je napisati neke činjenice. Doduše ne znam hoće li to ikoga natjerati da se barem zamisli kome ostavlja novce i kakvog "poduzetnika" podupire, s obzirom da je problem većine Hrvata neravnodušnost i izrazita nesklonost kritičkom razmišljanju ilitiga razmišljanju svojom glavom.

Znam jedno. Odsada svoje novce ne ostavljam u Konzumu, Kozmu itd.

Naime više mi je mučno gledati kako trgovački lanci Konzum vrlog nam monopoliste Todorića rastu kao gljive poslije kiše. Čovjek želi zagristi doslovce svaki komad kolača. Naime ne muči mene to što on gradi Konzume. Može graditi cro Taj Mahal što se mene tiče s velikim K+ na krovu!! Muči me to što svojim zaposlenicama daje 2000 kn, što ucjenjuje dobavljače - ne plaća im, što je najzaduženiji u regiji, a slovi kao najuspješniji poduzetnik u Rh i šire. I kao jedan od najpoželjnijih poslodavaca ??????

No ono što me posebno nagnalo da napišem ovaj post, jest razgovor u Agrokoru kojemu sam imala prilike prisustvovati prošli tjedan. Nešto tako sramotno nisam doživjela u nijednoj tvrtki u kojima sam bila na razgovoru.
Radi se o sljedećem, nakon što sam prošla 3 satno mučenje provjera matematičkih, verbalnih i kojekakvih vještina, obaviještena sam da sam prošla te sam pozvana na razgovor. Inače sam po struci magistar ekonomije, a obavijestili su me kako je posao za unaprjeđivača prodaje (za koji se nisam prijavila). No međutim zgodno sam se iznenadila. Rečeno mi je kako je posao unaprjeđivača prodaje ustvari : punjenje polica. Lijepo je znati kako sam studirala 5 god kako bih ustvari radila studentski posao punjenja polica.No najmizernije je što su to krili sve do zadnjeg trena. Kao fakultetski obrazovanoj osobi i čovjeku je to nemjerljiva uvreda, tim više jer dolazi sa strane korporacije koja uživa potpuno neopravdan status lidera. Da, lidera u čemu? Izrabljivanju???? Izbjegavanju plaćanja??
Nikada više ne bi otišla na razgovor za posao u takvu organizaciju. Dakle bilo je potrebno da raddim 3 satno testiranje kako bi gospoda psiholozi (da imaju što raditi) ustvrdili kako sam sposobna puniti police.

Prisjetimo se kako je izvrsno iskoristio slogan: Agrokor osigurava 1000 radnih mjesta u krizi, , u svim novinama je odjeknula ta parola, a sve u svrhu svoje izvrsno smišljene marketinške kampanje. Sakriveno je ostalo da su radna mjesta na 3 mj. Premda su meni rekli da se posao unaprjeđivača prodaje = punjača polica produžuje svakih mj. dana.

Bitno da svi pljuju jedan Lidl premda ne vidim osnovanog razloga za tako što. E pa za Vašu info, tamo su blagajnice koliko čujem plaćene 4,500 kn.

Dokada će nepošteni ljudi, izrabljivači, kvazi poduzetnici gomilati svoje bogatstvo na plećima naivnog puka? A mi kao ovčice gutamo priču o super uspješnom divu Agrokor. Kakvo je ovo poduzetništvo i tko od njega ima koristi? Jedino i isključivo Todorić. Sve dokle kupujemo u Konzumu podržavamo njega i njegovu politiku, tj. monopolizam i izrabljivanje.

I da i Vi možete učiniti razliku. On živi od nas, a ne mi od njega. Lješnjake koji na sebi nemaju marku K+ mogu kupiti negdje drugdje. U lancu koji se dostojno odnosi prema svojim zaposlenicima i onim potencijalnim. Možda kada vidi da mi KUPCI doista imamo mozgove i biramo onog koji je bolji, možda gosp. Todorić promijeni svoju politiku. Dotle će on ucjenjivati nas, svoje dobavljače, radnike. Zato jer MOŽE i zato jer mu kupci daju povjerenje.

nakon fakulteta neko nezna što je unapređivač prodaje
na ponos i diku fakulteta

nego, mislim da ti plaća nije 2000, jer prije 7g. je bila oko 2500-3000 u dučanu (za najniži posao, blagajnici/voditelji odjela/itd. su bile više )

inače konzum ima (bar je tad imao ) sistem da krećeš od punjača polica,pa kroz vrijeme napreduješ po ljestivici
ljudi koji su tada samnom radili su sada po drugim bolje plaćenim mjestima (voditelji dućana, razne nabave, izrade planograma, marketing ) ovisi o školovanju
eto ja sam otišao nakon kratkog vremena tako da i nisam visoko dogurao,ali drugi jesu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom