Pogledaj jedan post
Old 07.02.2005., 19:49   #20
Quote:
Zasto? Zato sto ratuju organiziranom vojnom silom? Zato sto su to drzave? Sta mislis da sve sto radi drzava po biti en moze biti pravedno?
Nije pravedno već samo po sebi. Oduzeti život radi bilo kojeg razloga je idiotizam po definiciji. Ako to zanemarimo, takoder nije pravedno zato jer o ratu odlučuje manjina ljudi, koji žive poprilično dobro, i nastavit će živjeti dobro nakon rata. A ostatak nacije, ako ne umru na bojištu, ili pri neprijateljskom osvajanju, onda će umrijeti od gladi, bolesti, zračenja i sl. A prezivjeli ce trpiti posljedice rata i zivjeti u siromastvu jos generacijama. Lako sad reći da se treba boriti... kad ti počnu umirati bliski ljudi , onda je to nešto drugo i onda se zapitas dali postoji ista na svijetu vrijedno ratovanja.

Ps. mi smo slobodne individue i NIKAKVA DRŽAVA nema pravo narediti meni ili bilo kome drugome da odem masakrirati druge ljude. Da sam muško, ne bi postojala ta sila koja bi me natjerala da idem odsluzit vojni rok. Treba malo i zatvor upoznati. Sve je to za ljude...
__________________
Kako oblikovati potpise?
Erzsébet is offline  
Odgovori s citatom