Pogledaj jedan post
Old 08.07.2016., 00:54   #37
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Svi su bili pristojno odjeveni, kravata obvezna, cak i uz djempercic.

Sjecanja iz 'vremena mraka' su slijedeca:

Raskosna vecera, te diskusija o svemu... Povremeno bih ja ( beznacajni student) dobila i poklon, kao knjigu, npr, o arhitekturi. Jos ju cuvam.

Mr. B. koji je uzivao u veceri s nama, bio je enzinjer, kao i moj otac.
Imao znanje da popravi Stonski sat, sto je i ucinio.

Sad vise nemam se s kim druziti, jer su zilavi imbecili nadvladali...
Sad da ja ispricam slicnu pricu: danas sam bio na jednom sastanku i izmedju ostalog se raspravljalo o nesposobnosti da se obnove mostovi postradali u poplavama prije dvije godine. Za rijec se javio jedan stari inzenjer koji je bio direktor nekih poznatih YU firmi. Pitao je kako je kako je Mehmed pasa mogao napraviti onoliki most na Drini a danas je problem most preko potoka. Predlozio je da bar vojska postavi pontonski most. Na zalost morao sam ga poklopiti i reci mu da su pontonski mostovi isjeceni u staro zelezo, da vojska nema inzinjerca koji bi znao da odradi posao i da nemamo vojsku. Tek tad se covjek probudio i shvati da nije na sastanku iz '80-ih vec u 2016.

Sat kasnije sam bio na drugom sastanku gdje je jedna nadobudna djevojka tupila o progresu, ali nisam imao ni snage ni volje da se javim za rijec i zapisam svo njeno izlaganje.

Sad na forumu citam postove likova koji se prave da ne vide da je titanik udario u santu, da tone i da se vec dobro nakrivio. Njima je bitno da orkestar i dalje svira. Citam ih i razmisljam da li su toliko ispranog mozga ili su placeni da pisu ti sto pisu. Na sva usta pljuju ruse i kineze koji znaju napraviti mostove (i prave ih), proglasavaju ih zaostalima, dok smo mi napredni (po nihovoj logici najnapredniji su amerikanci kojima je pola mostova u fazi raspadanja i ne popravljaju se). Sta je ovo? Da li je ovo obrnuta logika ili je rijec progres promijenila znacenje, a da ja ne znam?
tihobl is offline