Pogledaj jedan post
Old 04.02.2012., 21:39   #1166
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Cisterne necega (vjerovatno ulja) su danima negdje odvozene, ne znam tko i ne znam kuda. A sto se tice "okruzenja cetnika", znam da smo se koristili mostom i putem pored rafinerije a iz iste niko nije po nama djelovao. U krugu rafinerije nikada nisam bio.
Mnogi su profitirali na tome a oni koji su se borili nisu ni razmisljali o tome.Sjecam se 10-tak dana poslije u Jakesu nam ponestaje MTS i donosi se odluka da se ide u rafineriju(mislim dva tamica ili tako nesto)i uzme ulje.Momci su uspjeli natovariti ulje samo zato sto niko nije imo petlju da zabrani jer su znali odakle dolaze.
Nasi ljudi voze robu u Hrvatsku da prodaju ili mijenjaju za potrebno.
Na par mjesta nisu uspili i obracaju se u Zagrebu muftiji S.Omerbasicu da im pomogne da stupe s nekim u kontakt.Dobijaju odgovor da se roba ostavi pa za 1-2mjeseca kada se proda dobice pare.Odlaze dalje i nisam siguran ali mislim da su uspjeli u Sl.Brodu u 108 HV da zamjene za nama potrebno naoruzanje i municiju.
Poslije pada Jakesa,dok smo bili u Brodu dolazi isti taj muftija i moli nase zapovijednike da se vratimo ponovo na ratiste i prica neke price u koju vise ni mala djeca nebi povjerovala a za tri mjeseca(bez odmora) koliko smo bili na prvoj crti nismo ni bombonu dobili.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom