Pogledaj jedan post
Old 26.10.2005., 12:19   #9
Quote:
developer kaže:
hajde molim te se sjeti i napiši što više podataka o zidanju siporeksom (jel majstor koristio gotov mort ili je sam mješao, kako je nanosio žbuku, odnosno kolika je debljina, uopće kako ide završna obrada...)
ja to namjeravam sam, i isto dvojim ytong ili knauf. radi se novogradnji (kad jednom bude gotova).
možeš li otprilike reći koliko te došlo po kvadratu gotovog zida, (s i bez majstora)...
bit će od koristi što god napišeš
Zidanje siporeksom i nije neki naročiti problem, ali ipak malo vještine bi trebal imati. Bitno je da si kod postavljanja svakog reda, stalno provjeravaš metrom i libelom da ti zid ne ode u qrac. Siporeks se vrlo lako reže i s njim je inače milina raditi. Za zidanje siporeksom se koristi posebno tkz. ljepilo. Izgleda ko mort, ali ima u sebi nešto malo smolasto što bolje očvršćuje zid. Miješa se sa vodom. Žbuku nije potrebno nanositi jer nije potrebna. Nanosi se samo glet masa i to samo da se izravnaju prorezi između kockica i eventualne rupice. Poslije se samo ofarba sa gušćom smjesom jupola da se ne bi eventualno vidle crte od kocki. U siporeks možeš vrlo lako, bez nekakvog razbijačkog alata praviti rupe za štekere, kanale za cijevi i sl. Ako se na zidu od siporeksa nalaze kakva vrata, najbolje je kupiti gotove bangere od cigle i želj. mreže radi učvršćivanja. To ti se prodaje u svim dućanima sa građ. materijalom u raznim dužinama i širinama, isto ko i siporeks. Iznad vrata staviš banger obavezno ako nećeš da ti sve padne dole. Ne znam kolko dođe zidanje po kvadratu jer mi je to radio prijatelj od mog tate, inače, zidar koji mi je radio cijeli stan.
Sretno!
__________________
"Nisam zgodna ko Sharon Stone, ne ševim se k'o Severina, al' zato pušim ko HAJDUK"
Moky is offline  
Odgovori s citatom