Tema: Sv. Valentin
Pogledaj jedan post
Old 10.02.2004., 13:48   #14
Oh Tibo, pa ne brini. Ljudska zbunjenost je ljudska, i nista ne govori o samoj veri. Nisi ni prva ni poslednja koja je zastala i rekla "E sad stvarno vise nista ne razumem"
I ja sam tako nesto prolazila ranije..
Nije vera kriva sto je svako tumaci kako hoce. Ona postoji, njena osnova je ljubav odnosno Bog. A to je priznaces prilicno cvrsta osnova.
A covek ne odlucuje samo jednom da li je vernik ili ne. To je odluka koju donosimo svaki dan iznova. Mi svaki put kad treba nesto da odlucimo, postavimo sebi pitanje "Da li ja verujem ili ne.."
Borba je to.
A cilj naseg zivota na zemlji je da zadobijemo Boziju milost i smirenje. A smirenje je ono sto nam je prvo potrebno...svako od nas zeli mir u dusi.
Iskreno, ja nemam problema sa svim tim razlikama u hriscanstvu, jer cak i da jedni imaju jednog sveca, a da ga drugi ne priznaju, pa to je gluuuuupost. Jer ne biramo mi ljudi, ko je svet , vec sam Bog.

Ne proglasavamo mi sveca...mi samo pokusavamo da ga prepoznamo. To ti je kao kad neko dete ima talenta. I jedan profesor vidi taj talenat, i svima to objavi. A drugi profesor ne vidi...ali od tvrdnje ovih profesora ne zavisi da li dete ima talenat ili nema...nasa je samo greska ako taj talenat ne prepoznamo.

Ti znas sta je u tvom srcu. I sad dodje neko i kaze "Tiba je nevernica!". A dodje neko drugi i kaze "Ne, Tiba je vernica, ona veruje u Boga i nada se Bozijoj milosti". I sad...zvanicn obude priznat jedan ili drugi stav. Ali ti znas ta to ne utice na ono sto je u tebi. Jer ti ili jesi ili nisi.

Tako je i sa svecima...njima Bog da neki poklon, a mi, ako prepoznamo taj poklon..kazemo "Vidi..on je svet!Njega je Bog nagradio nekim posebnim darom.." A desi se da taj dar ne vidi neko ko zivi u nekoj drugoj zemlji, i ne primeti sveca. Ali to nema veze. Svetac je svet, bez da ga mi svetim proglasimo.
Eto..odatle toliko razlika u tome koja crkva koje svece priznaje..a meni je to sve jedno. Jer samo Bog o tome odlucuje.
Minam is offline  
Odgovori s citatom