Tema: Prevara
Pogledaj jedan post
Old 24.09.2006., 21:28   #30
Quote:
Dragan kaže:
Zasto ti ne zvuci iskreno ? Zato sto jos nikada nisi cula slicnu pricu ? Zato sto je nemoguce?
Ne kažem da je nemoguće. Samo vjerovatnost da je stvarno tako je minimalna. OK, ako ti kažeš da je tako, vjerovat ću ti.
Samo isto mislim da sve to baš i nije tako. Mislim da jedan od vas jako skriva svoje stvarno mišljenje o vašem odnosu, tj. da živi u nekoj vrsti samozavaravanja. Ustvari i u nastavku tvog posta ipak priznaješ da nije lako i da te sve to još uvijek smeta (boldano):

Quote:
Nikada nisam napisao da je lak ovaj nacin koji smo odabrali, niti da je za svakoga.
Morao sam da se odreknem mnogih meni dragih stvari - ljubomore, zavisti, straha da ce me parnerica ostaviti, da cu ostati sam i da meoje zelje nece biti ispunjene, svojih kompleksa nize i vise vrednosti, na pr. da ce joj sa drugim biti lepse. Uz to morao sam se odreci pravednickog osecaja besa kada se ona ne ponasa na nacin na koji ja to hocu, osecaja nepravde i izdatosti i na kraju krajeva mog legitimnog prava da je, ako je moja zena/partnerica, onda automatski i moje vlasnistvo ...
Naravno od svega nabrojanog postoji jos dosta toga u meni u manjoj ili vecoj meri ali - odluka da ja to necu je tu + ti ostatci nisu toliko jaki da remete bitnije bilo mene bilo partnericu + ono sto sam dobio odricanjem od svega pomenutog daleko prevazilazi gubitak.
Quote:
Mozda jos detaljnije:
- ne nema prebacivanja niti osecaja krivnje (zasto bi bilo?)
- svi mi trazimo srecu sa svima drugima (zasto bi samo ja mogao da je usrecim i ona mene; uostalom mozda postoji i sreca na kvadrat?)
- obicno se istusiram nakon sexa (to sa mirisom je bila tema nasih razgovora)
- a sta joj ja mogu ako ona hoce da joj se zeludac stegne (ili meni?); mislim da je to uveliko stvar izbora (mada manje opste poznato)

Malo mi u ovim svojim odgovorima zvučiš skoncentrirano na sebe, npr. "što joj ja mogu ako..." Upravo ovo zvuči da ti nije stalo jel njoj to smeta ili ne. Vidiš nije stvar izbora hoće li ti nešto smetati ili ne. Osjećaji nisu stvar izbora, ali kako se nosiš s njima je.
Gađenje, strah, ljubomora, ljubav, sreća, tuga... sve te osjećaje čovjek ne može po odabiru osjećati. Možeš se istrenirati da ne obraćaš pažnju, da baš u tom trenutku spriječiš da osjećaj izađe na površinu, da ih potisneš jer tako si manje ranjiv, manje boli, manje izložen drugima, ali oni su tu i kopkaju, kopkaju, kopkaju... i kad tad izađu na vidjelo drugima.
Jesi stvarno tako siguran da to njoj ne smeta? ovdje pretpostavljam da si ti taj koji je zadovoljan sa ovom vrstom veze iako je moguće i da si ti taj koji sam sebe zavarava da je ovakav odnos između vas dobar. čak kad malo bolje razmislim ova tvoja pitanja koja sam boldala u prethodnom citatu jako zvuče kao uvjeravanje samog sebe da je vaš oblik veze stvarno dobar.

Quote:
- zasto nije isto ako si danas u vezi sa nekim i dozivis orgazam, zatim prekines vezu sa njim, to vece se zaljubis i dozivis orgazam sa drugim u usporedbi sa ovim sto ja pricam?
Gle, meni to nije isto.
Ti pričaš o paralelnom seksanju tj. sjedenju na dvije stolice. Imam svoju dragu koja mi je baza, a onda kad uleti nešto sa strane uzet ću i to što mi se nudi sa strane. A kad to sa strane završi vraćaš se svojoj bazi. Malo mi to zvući kao osiguranje od manjka seksa tj. neredovitosti seksa koji bi mogao imati kad više ne bi imao tu svoju bazu.
Drugo je kad kažeš u ovoj prvoj vezi nisam zadovoljan, prekineš. Ne znaći nužno da ćeš se tu veće odmah zaljubiti i seksati s nekom drugom osobom. Dobro možda i proračunato prekineš vezu da bi se seksao sa tom drugom osobom, ali onda nema više povratka na staro, tj. mogučnost povratka je jaaaako jako mala.
To ti je ono: ne možeš imati i ovce i novce, a ljudi bi danas i jedno i drugo + poklon iznenađenja.

Quote:
Ako moze da i ja tebi postavim jedno pitanje a ti da se potrudis da mi das iskren i uverljiv odgovor - ako ti volis svoga muza/frenda, zasto se osecas lose ako je njemu bilo lepo sa nekom drugom ?
Potrudit ću se.
Ako nekoga volim onda normalno i želim da bude sretan. Isto tako ako mene netko voli onda pretpostavljam da i ta osoba želi da ja budem sretna. Smatram da ako nekoga voliš da ga onda i poštuješ. Ako nekoga poštuješ onda ne radiš nešto što će tu osobu na neki naćin poniziti. Ako mene ponižava njegovo ljubovanje i seksanje okolo, onda on ako me voli to neće raditi, a ako ipak to radi onda znači da me ne voli dovoljno i da ne treba biti u vezi samnom tj. ni ne želi biti u vezi samnom.
Sad ćeš ti opet pitati, ali ako on želi takvu vrstu veze u kojoj on može šarati okolo, a ja ga volim zašto mu to ne bih dopustila?
Sad se ja opet vraćam na to da on očito ne voli dovoljno osobu s kojom želi takvu otvorenu vezu i da on u vezi s tom osobom ustvari ne želi biti.

Iskreno smatram da su otvorene veze zavaravanje jedno drugoga. Kao što sam već prije rekla: baza ste si, ali ustvari to nije do kraja to pa tražite i sreću okolo. Postoji nešto što vas veže, dajete jedno drugome neku vrstu sigurnosti, ali šaranjem okolo pokazujete da niste u potpunosti u toj vezi.

Ja osobno, a mislim da i ostali ljudi, traže da si s partnerom emocionalno i tjelesno "pripadaju", da se nadopunjavaju. Kako život nije savršen i donosi razna razočaranja,plus tu su i razni strahovi od napuštanja, samovanja... s vremenom se ti kriteriji snižavaju. Uvjeravamo se da nam je ovako dobro. Da smo sretni. Učimo skrivati osjećaje i trudimo se na van izgledati jako i neranjivo.
blizanka is offline  
Odgovori s citatom