Pogledaj jedan post
Old 01.11.2003., 23:13   #34
Ja sam mislila da je cijeli Kuran "izdiktirao" Allah Muhamedu!!
Kad tamo neki MI (vidi ajeti dole) si uzimaju pravo nesto dokinuti i krsiti Allahovu zapovijed u samom kuranu!!!

Procitajte najprije Ajet 10.64 i ajet 18.27; a procitajte ostale

----

10.64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

16:101
Kada Mi ajet dokinemo drugim - a Allah najbolje zna što objavljuje, - oni govore: "Ti samo izmišljaš!" A nije tako, nego većina njih ne zna.

(A ja mislila Allahove rijeci niko ne moze izmijeniti; kad tamo neki MI to cine... )
-------------

18.27 Kazuju iz Knjige Gospodara svoga ono što ti se objavljuje, niko ne može izmijeniti riječi Njegove, pa ni ti; osim kod Njega, nećeš naći utočišta nikakva.

2.106 Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

(pa zar moze covjek BOLJI propis napisati od samog Allaha??)
--------------

15.9 Mi, uistinu, Kur’an objavljujemo i zaista ćemo Mi nad njim bdjeti! (Hmm, a zar nije Allah, kakvi MI :eek ?)

39. Allah je dokidao šta je htio, a ostavljao šta je htio; u Njega je Glavna knjiga
(ja, tako je se i molilo na pocetku u pravcu Jeruzalema dok nije izislo na vidilo, da Zidov nece prihvatiti Islam pa smo se fino okrenuli prema Mekki; tko je to dokinuo; Mi ili Allah?).
novamama is offline  
Odgovori s citatom