Pogledaj jedan post
Old 06.07.2010., 17:14   #8
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Kako ti gledas na ljude ljude mislis da i oni gledaju na tebe i to se osjeti. Probaj jednom hodat cestom, sjedni na klupicu i promatraj ljude koji prolaze..promatraj ih toliko dugo dok ne skuzis da oni nemaju veze s tobom, da imaju svoje probleme i da smo mi svi manje vise slicni...kad ti to postane jasno nikad vise paranoju od ljudi neces imati...
i ja imam ogromnih problema s paranojom,, e sad

bezsmisla, ti tvrdis da je moj (i autoričin) problem paranoje taj što ja prema ljudima ocjecam iste onakve negativne stavove, ne volim ih, smetaju mi, vjerujem da jako lose misle o meni, žele zajebat di stignu itd.. zato sto ja isto tako prema njima osjecam.
meni je to jasno. ako si pun ljubavi iznutra, suosjecanja, dobrodušnosti prema ljudima, pretpostavljam da paranoje nece biti, jer cu na isti takav nacin dozivljavati i druge prema sebi...
projekcija naših osjecaja na druge pa ih tako i dozivljavamo.. ja sam se na neki nacin ogradio od toga jer me zaboli sto netko misli o meni. i briga me ako netko osjeca ono sto ja osjecam prema njemu.
ali naravno cijenim ako netko osjeca pozitivno, tada cu ja vratiti trostruko.
i ovo sto kazem, briga me za takve ljude, ali zajebano je zivjet u takvoj okolini i s takvim mislima, malo te izjedaju ponekad jer povlaci onda i negativne stavove i prema drugim stvarima...

e ali da se vratim na tvoj savjet u kojem kazes da probamo mi paranoičari nekako okrenut plocu i probat druge dozivljavat puno srdačnije.

pa da te pitam,, nebi li to bilo samozavaravanje? nebi li to bilo na silu umetnuti osjecaji? jer ja to sa svojom slobodom volje ne osjecam. a ako bih reciumo na silu u sebe uturio osjecaj respekta prema babi u busu kojoj ne pase propuh dok se ostalih 67 ljudi kuha nebi li tad malo moji osjecaji bili fejk?
ili se to zove izgradnja sebe? duhovna obnova? krščanstvo?

ps. mozda sam malo otisao predaleko jer je moja paranoja jako jako povezana s velikom netrpeljivosti ljudi, mozda i mizantropijom..

samo hocu rec, da okrenem plocu i zavolim ljude, to bi bilo jako lažno. jer ne vidim ništa dobrog u ljudima. bar ne u nasumičnim ljudima i ljudima koji oblikuju ovaj svijet počevši od političara, celebritija, menađera...
NextG is offline  
Odgovori s citatom