Pogledaj jedan post
Old 21.02.2012., 21:40   #6372
Quote:
Punja kaže: Pogledaj post
Pepica ne zamjeri, ja ću malo dopuniti tvoju napomenu (hehehe, meni postane tlaka ponavljat tek nakon 72 puta - profesionalna deformacija). Dakle agavin sirup može biti zdrav i prirodan, kao i med uostalom. Međutim i jedan i drugi se sastoje pretežno od UH, i po tome se ne uklapaju u lchf.
E sad, što se tiče kolača i slastica. Oni se uglavnom ne jedu, odnosno u rijetkim prilikama (kao što bi i inače trebalo, ne znam da li postoji način prehrane koji preporuča slatkiše svaki dan). Ima dosta lchf slastica u koje ne ide nikakav zaslađivač, samo tamna čokolada. Mislim da su med i agavin sirup odličan odabir ako često radiš kolače za svoju obitelj, a želiš da i oni konzumiraju manje šećera. Ako želiš mršaviti, bolje da ih ti ne jedeš. (A ako ne trebaš mršaviti, mislim da ti poneki kolač neće naškoditi, bio on s agavinim sirupom ili nečim drugim. Štos je u tome da to nije svaki dan, i da nestane svakodnevna potreba za slatkim, odnosno da ti već par zalogaja bude dosta da se zasladiš kad odlučiš, i da uživaš u tih par zalogaja, a ne da te trese ludilo dok ne dokrajčiš cijelu čokoladu ili tacnu kremšnita, pa da poslije bude )

Ja inače ne želim često praviti kolače, međutim u nedjelju mi dolaze prijatelji na večeru i obečala sam im da ću ima napraviti pravu Lchf večeru - da vide što je prava hrana i u skladu sa tim ću im napraviti i LCHF kolač, zbog toga mi je i trebao zaslađivač...inače kolače ne želim praviti samo za nas...jedino ponekad kada imam goste i sl...budući da ih nemam počastiti nekih ostalim slasticama koje više ne jedemo....
Renee is offline