Pogledaj jedan post
Old 04.01.2008., 00:31   #25
evo, pogledah film konačno ( skrivena pretpremijera )

ja sam oduševljena.....stvarno, film mi i više nego štima na svim razinama, apsolutno sve mi se svidjelo ( osim occasionally slabe glume klinke, ali to je razumljivo...imala je samo par slabih trenutaka, ostatak vremena je bila izvrsna ). odlično mi je to što sam stvarno imala dojam da je film razradio likove, mala je TOČNO ulovila Lyrin karakter i njenu osobnost, kao i njenu neizmjernu inteligenciju i domišljatost. da ne spominjem emocionalnu vezanost za ioreka te predivan prikaz važnosti daemona te njihov odnos s ljudima. skoro sam plakala na sceni kad nađe malog billyja kojem su napravili "rez" te kada su skoro odvojili nju i pana. knjigu sam čitala prije godinu i pol, samo jednom ( lack of time ), tako da detalje ni ne pamtim, no mislim da je film vjeran knjizi i eto, stvarno sam prepreprezadovoljna vjerojatno ću, kad ju opet pročitam ( uskoro nadam se ), imati više zamjerki...no nisam jedan od onih ljudi koji žele besprijekorne ekranizacije jer cijenim i knjigu i film kao dva potpuno različita medija koji istu stvar pokušavaju reći- drugim sredstvima, tako da mi je sasvim jasno da se ne mogu svi kriteriji knjige zadovoljiti niti je meni to osobno bitno. samo da film zadrži onaj "feeling" knjige, da joj bude najvjerniji u tom pogledu. a po meni je ovaj film to uspio
jedino da, glupo mi je što nisu stavili kraj kakav je u knjizi....prelaz između svijetova....no eto, nisam se žalila kada sheloba nije bila u lotr2 nego u lotr3 pa neću baš ni na ovo, očekujem to u idućem filmu
i eh da, radnja- mislim da su stvarno sve maksimalno objasnili, moja frendica koja nije čitala knjigu je sve pohvatala i kaže da uopće nije bio problem u praćenju, da je sve super razrađeno pa eto, to im nikako nije slaba točka ako se mene ( i nju ) pita.

iskreno, stvarno mi nije jasno od kuda takve loše kritike....naprosto ne kužim. ali eto, sto ljudi, sto ćudi!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom