Pogledaj jedan post
Old 25.01.2008., 23:55   #15
Dobre pizze sam jeo u Girasole (bivši San Marco) na Zametu, Aniću i Parizu u Kostreni (u Parizu se zna dosta čekati), Maslini (bivši Monaco).

Delfino u Lovranu, Ex na Srdočima i Turist u Matuljima spadaju pod nekakav prosjek (ajmo to tako nazvati): pizze nisu loše, ali nisu niti nešto posebno dobre.

Loše pizze jeo sam u Dionisu na Zametu (dosta davno - radi li ta rupa još uopće?), Ellefantu na Vežici (sada je tamo nekakav pub, čini mi se) i jednom je šef naručio pizzu od nekog na Pećinama (ne znam točno tko i gdje, ali osim što je pizza bila prilično loša, trebalo mu je oko ure i pol od Pećina do Brajdice).

Kokolo je priča za sebe: pizze variraju od katastrofalnih do odličnih, a najviše ovisi o pizzaiolu, gužvi i dobu dana. Ako dođete prije nego se smrači (dobro, ljeti su dani duži, ali generalno do oko 18h), garantirano jedete najlošiju pizzu u Rijeci. Kada padne mrak i pizzerija se lagano popuni, pizze postaju bolje, ali ako je gužva prevelika, opet budu loše.

U Pampasu na Trsatu, Orijentovom ognjišću, Ružmarinu u Opatiji i bivšoj Zlatnoj školjki sam čuo da su pizze odlične, ali ih nisam probao.

Pizza cutove ne ubrajam pod klasične pizzerije. Nije isti štih, pa valjda zato. U toj konkurenciji bez premca je Sylvester iznad Kauflanda. Odličan je i Piggy u Matuljima i dok je radio onaj preko puta HKD-a (sad je tamo butik sa vjenčanicama!). Piccolo i Tomato su stepenicu ispod (Piccolo razvlači tijesto strojno, zbog čega poslije pečenja bude lagano hrustavo - netko ne voli, ja volim). Prilično lošu pizzu jeo sam na placi u onoj ulici desno od ulaza u ribarnicu i u cutu preko puta željezničke. Također u pekari u Kauflandu cutovi su niš posebno, a Hamby je pandan Kokolu (oscilacije od odličnog do bezobrazno lošeg...).
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom