Pogledaj jedan post
Old 29.04.2012., 02:24   #323
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
... značka policajcu mora biti stalno istaknuta... ako je zajebao dizajner odore, onda neka zajeb ispravi...
Zašto bi mu značka stalno morala biti istaknuta? I zašto bi dizajn odore bio krivi?


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
... Nepotpuna odora je sve što nije kompletna odora. Npr. sama jakna u civilnoj odjeći znači malo...
Ovdje se govorilo o nepotpunoj odori u smislu da policajac u odori nema jaknu ili kapu, pa sam na to mislio. Ne smiju se kombinirati dijelovi odjeće s civilnom odjećom (osim prsluka i šuškavaca na kojima piše POLICIJA, ali to nije nešto uobičajeno).


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
... To je uobičajena situacija, i nema razloga da se ne predstaviš značkom, ako si u civilu.
Govorim o policajcima u odori, a to je sve samo ne uobičajena situacija - policajac s nečim od opreme/oružja u ruci legitimira te u hodniku tvoje zgrade dok traži izuzetno agresivnog počinitelja kaznenog djela/prekršaja.


Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Moram li ja prilikom legitimiranja odgovarati na pitanja policajca tipa "od kuda dolaziš", "kamo si krenuo" i sl.? Nije li to moja privatna stvar? Ako bih obično i odgovorio na ta pitanja, policajac može ići i dalje, "a koliko često ideš tamo" i sl. - to mi se čini već kao istraga, a ne legitimiranje. Koje informacije sam dužan dati, a koje ne?
Nisi dužan odgovarati, ali nikad ne znaš koga i što traže, pa je najčešće najjedostavnije odgovoriti im. A razgovor s policajcem nije uvijek i ispitivanje. Postoji npr. i prikupljanje obavijesti od građana kao formalna radnja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom