Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 17.10.2010., 01:14   #1989
...

Et' me vec prvu godinu kako sam igrom slucaja upoznao svoju suprugu koja je ovdje domaca (Zurich), s tim sto joj je porijeklo nase.
Preko braka sam dobio te neke famozne papire, tj. B vizu.

Oboje ne opterecujemo se nekim ciframa niti imamo neke posebne ambicije i ciljeve u zivotu osim da se bavimo nasom djecom. (za sada imamo tromjesecnu bebu, u planu je jos jedno.)

Ona radi u dobroj firmi, uzima preko 8000fr mjesecno, malo odgovoran posao. Medjutim ne radi subotu i nedelju.
Ja sam odmah iskoristio svoje iskustvo iz domene elektroinstalacija i usao sam u neki deal sa nasim ljudima ovdje i radim kao tzv. "temporer" za satnicu od 32 fr.
Na kraju mjeseca izadjem sa nekih 5500fr stim sto radim subotom ali mi to uopste tesko ne pada jer stvarno uzivam raditi u ovim uslovima ovdje...red, rad i tisina.

Kad mi je tesko uvijek se sjetim sta sam prozivljavao u Republici Srpskoj, tj. Bosni i kazem sebi "najsretniji si covjek na svijetu", cuti, radi i uzivaj u plodovima tog truda.

Ne patimo za kola ili neku kucu dole kod nas kao sto to cine vecina nasih gastosa.
Igram basket u jednom lokalnom klubu, vozam bajs kad god se ukaze prilika jer stbarno ima se sta vidjeti...zategli su drzavu pod konac.
Trulezi naravno da ima u smislu da ima malo psihicki devijantnih svicera ali me to apsolutno ne zanima jer imam super ispunjenu sedmicu.

Ko hoce raditi, ne pati za nasim seljaklukom, ko ume da se adaptira u novonastale uslove i ima uslove da dodje, neka se ne dvoumi.
Miroslav_ZH is offline  
Odgovori s citatom