Pogledaj jedan post
Old 15.02.2013., 14:23   #97
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Kači se ruska konstrukcija i negdje iznad vrata, jer koliko razumijem po slici, cijela konstrukcija se zaokreće oko okomite osi da bi se hoist uopće mogao izbaciti van kroz otvor.
Uostalom tako mora biti i radi momenta sila koje bi se javile da se kači samo na pod, isčupalo bi sve zajedno u pm.
Znači da postoji ojačano mjesto na konstrukciji negdje u razini iznad vrata, pa bi i ovaj Goodrich trebao naći tu čvrst oslonac. Valjda je tako instaliran i ovaj "mali" hoist od 180kg, koji je, koliko vidim, potpuno vani i nema neku nakaradnu konstrukciju koja zadire u tovarni prostor.
Da ima to bočno uporište , ali ono je za stabilnost. Mislim da se sama masa tereta uglavnom prenosi na pod. Da bar mogu naći više primjera i slika instalacije raznih tipova hoistova na Mi-8. Ona slika Ka-27 nije baš upotrebljiva. Pitanje je da li imaju istu konstrukciju kabine. Eh, ali i krila/nosači na MI-8 moraju biti nekako pričvršćeni. Te stranice moraju imati neka rebra koja mogu podnijeti opterećene. Ima netko dobar materijal iz kojeg bi se to dalo vidjeti?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom