Pogledaj jedan post
Old 24.07.2017., 13:04   #13
Quote:
stevo7650 kaže: Pogledaj post
Izašao sam iz veze prilično friško. Trajalo je jednu godinu (kaj je meni dosad najdulja veza, a i "najozbiljnija"). Ukratko, sve je bilo super, voljeli smo se, sve dok u zadnjih nekolko mjeseci nije krenulo s njezinim nezadovoljstvom s nekim stvarima, odrazilo se i na vezu i iniciran je prekid s punim uvjerenjem da sam dao sve od sebe.

Prekinuli smo kontakte, u međuvremenu sam saznao da je započela vezu s drugim (ako je prošlo i tjedan dana nakon prekida) i ja sam, nepotrebno za objašnjavati, ostao povrijeđen. I pokušao sam se uključiti u socijalni život, koristim vrijeme za sebe, vidim se s ljudima s kojima se dugo nisam vidio i na trenutke sam ok. Al generalno, užasno se loše osjećam većinu vremena.

Niš mi se ne da, turoban odlazim na posao, ne nalazim zadovoljstvo u malim stvarima, stalno vrtim u glavi i ono dobro i ono loše i pokušavam odjebat ono loše i prihvatit ono dobro. Samo kaj mi ne ide.

Razgovarao sam s nekim frendovima i frendicama o tome i glavno je pitanje koliko je njima trebalo nakon sličnog prekida i tu je razlog otvaranja ove teme. Kad se to sve prekinulo, samo sam se pitao kolko će mi dugo ova faza trajat? Uplašio sam se dok mi je par ljudi reklo da se oporavljalo oko pola godine i više. Imao sam i ja prekida veze i prije, al nikad nisam patio dugo nakon prekida, zato mi je ovo sasvim novo iskustvo.

Pokušavam inicirati novi bliskiji odnos, samo kaj uviđam da trenutno ne mogu. Znam da moram izbit bivšu iz glave, zato sam htio vidjeti neka vaša iskustva: koliko vam je trebalo da si posložite stvari u glavi nakon prekida nakon kojeg ste patili? Ima li neki mjerljivi vremenski prosjek ili je stvar potpuno individualna?
nemoj forsirati stvari. iskreno, ako ti se plače...plači. ako ti se nešto ne da, nemoj to radit. nemoj na silu inicirati nove odnose jer se u većini slučajeva ne završi dobro.

ja sam bila skoro godinu i pol u jaaako sjebanom odnosu, trebalo mi je oko 8 mjeseci da 100% dođem sebi, da me ne štrecne kad ih vidim zajedno i da posložim stvari u glavi. prva 2 mjeseca su mi bila najgora. mislila sam da nikad neće proć. poslije sam počela dosta raditi na sebi, fokusirala se na sebe i neke svoje ciljeve i prošlo je. svako nađe način na koji će preboljeti. je klišej ali vrijeme stvarno pomaže, tj.kvalitetno vrijeme koje uložiš u sebe.

i netko ti je već napisao, ne treba se bojati ružnih i loših situacija u životu. iz njih stvarno puno možeš naučiti a i dokažu ti da nema toga što čovjek ne može pregrmiti.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom