Pogledaj jedan post
Old 05.07.2009., 19:32   #2
Quote:
sonjuška kaže: Pogledaj post
Molim za korisne savjete zbog situacije u kojoj sam se našla. U posljednja dva dana sam vidjela kraj tržnice Dolac mladog mačora (nesteriliziranog) koji je silno umiljat. Prvo sam mislila da je nečiji domaći, ali je vjerojatnije da je streeter koji se tamo udomaćio. Problem je što slini iz ustašca i čini mi se jako mršav, plus nisam sigurna ali mislim da mu je ozlijeđena nogica. Malo mi je teže izignorirati njegovo postojanje pa imam par pitanja:
1. gdje nabaviti jeftin transporter ili ga barem posuditi
2. da li ga dovesti doma (imam pesa i steriliziranog mačka u već mini prostoru) - ako mi se zapiša okolo, letili bumo svi van, plus bojim se njegove reakcije, itd.
3. sterilizacija - da li je pametno, quanto costa, gdje?
4. kam s njim dalje, kod mene nema gdje, mogla bih pridobiti bolju polovicu da ga malo zbedinamo, ali to može biti par dana, jer su dva ljubimca max, s trećim kuća puca po šavovima
5. da li mu mogu provizorno ja nekako pomoći u međuvremenu (neka pasta, posebna klopa)
hvala unaprijed
p.s. ne žicam nikog da riješi moj problem, jer znam da su svi 'aktivisti' već prekapacitirani, ali ćete mi olakšati iskustvom i korisnim info
1. Transporter bu ti posudio netko od ovdje, a ako ne, zovi neku udrugu. To bar mogu napraviti Posudila bi ti ja, ali nismo baš blizu.
Je pitom mačak? Ako je, možeš i u kutiju za prvu ruku.
Kao zadnja opcija ti je kupovina, ispod 100 kuna, bilo koji pet shop - bar je tako u Rijeci.

2. Dovedi ga doma, ali prvo ga odvedi veterinaru za pregled i kastraciju, pa ne bude zapišavanja. Napomeni vetu da su ga skupila sa ceste, kažu cure ovdje da to priznaju (u Rijeci ne). Odvoji ga u kupaonicu, bar za prvo vrijeme.

3. Sterilizacija - obavezno, najpametnije. Oko 200 kuna, vidi da li ti koja udruga može omogućiti jeftinije. To će ti također ovdje drugi iz Zg znati bolje reći.

4. Stavi ga kod sebe dok ne dođe k sebi od kastracije/bolesti ako je bolestan i agresivno ga udomljavaj. Ako ne upali, vrati ga na cestu, bar će biti zdrav i kastriran.

5. Ako je bolestan, pasta neće pomoći Ni hrana.

Sad sam se sjetila. Za nađene mačke zovi Suzu (suza.hr) i pitaj da li ti mogu pomoći, makar pregledom i kastracijom.

I, stavi sličice.
Pingvich is offline