Tema: Duhovi
Pogledaj jedan post
Old 17.05.2004., 09:57   #46
Tanja,

etersko tijelo postoji, ali je i ono smrtno. Mnogi ljudi mogu opazati te etere, ali niposto ne znaci da su ti ljudi zbog toga "duhovno napredni" a jos manje da su oni ciji eteri izgledaju "prekrasno i sjajno" "duhovno napredni". Dapace, upravo moze biti obrnuto.
Da nema etera tijelo ne bi moglo funkcionirati. Cak i uz mrtvo tijelo ostaju neki eteri, koji se raspadaju zajedno s tijelom.

Dusa jest smrtna, to je tocno. Ja ni ne kazem nigdje da je dusa besmrtna. Ali dusa ne umire bas istog trena kad i tijelo. Uostalom, cak i da bi se tijelo raspalo treba proci neko vrijeme. A duse vezane za Zemlju zele produziti umjetno to prijelazno razdoblje na sve nacine, a to uglavnom rade hraneci se eterima koji zivi ljudi proizvode.

Nemoj misliti da, kako ti kazes «zli andjeli», nemaju veze s nama ljudima. Nisu to nikakvi andjeli. Mi smo ti koji ih stvaramo i koji ih neprestano hranimo. Tu nisu samo umrli, tu su i nase misli koje mi stvaramo svakodnevno, koje kad ih stvorimo ne umiru nego nas opsjedaju. Covjek je sposoban a da ni ne zna, sam stvoriti vlastitog Demona. To moze dovesti i do ludila, Demon moze potpuno obuzeti neku osobu.

Mi smo stvorili jedan cijeli saroliki svijet s one druge strane, a da o tome nemamo ni pojma pa onda mislimo kad uspijemo vidjeti nesto od tog svijeta da smo vidjeli nekog andjela, neki cak misle da su vidjeli samog Boga. «i vrag nam se moze prikazati kao andjeo svjetla» zato treba biti vrlo oprezan kod tih pojava i bolje je na njih uopce ne obracati paznju.

Da, za covjeka je jedina nada uskrisenje Duha u njemu, samo crkve su iz neznanja taj nauk Biblije podosta izokrenuli.
donau is offline  
Odgovori s citatom