Pogledaj jedan post
Old 08.08.2017., 15:35   #7
Nisam dalmatinka pa uvijek nešto dobijem od roditelja; novac najčešće odbijam, osim u krajnjoj nuždi....no tada se ne libim ni zatražiti. Imamo otvoren odnos i baratamo jedni drugima bez rukavica.

S druge strane, ne razumijem ni razmišljanje koje nam je zviždaljak prezentirala......

Zašto bi bilo ikakvo iskorištavanje ako djeca doprinose zajednici u kojoj žive kada su počela privređivati.

Kod nas je to sve bilo nekako jednostavno. Imali smo onoliko koliko smo imali svi skupa. Kada smo bili klinci , oni su bili ti koji priskrbljuju sve, kada smo počeli raditi a još živjeli s njima, pridodali smo i mi pa smo svi skupa imali više i bilo nam je ležernije .


Evo, posije posla jurim mami, kupila mi je neki vitamin B ( požalila sam se kako mi trnu ruke bla bla.... ) i odmah je rekla da bu mi ona to kupila.....i znam da je kupila neki skuplji preparat....eto, ko da mi je i lovu dala. Pridonosi NAŠEM ( suprugovom i mom ) buđetu a ni ne živi u našoj zajednici.



No, ne; nikada nam nisu odredili nikakvu cifru; i brat i ja smo samovoljno, jer nam je to sasvim u redu , pridonosili kućnom buđetu kada smo radili i živjeli svi skupa.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom