Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 17:31   #5747
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Betili, tacno tako, B 12, daju ga cak i u injekcijama.
Sto se tice Tr, ovih dana cu ih uraditi, znam za to rucno i kompjuterski, jer zavisi kako su granulirani (da li su se skupili u grozdove ili su vise samostalni). Znam da kad moj dr pogleda rezultat, pa kaze-ne valja, onda u izvestaju napise Tr toliko i toliko, pa jos doda granuliranih i stavi znak "!"

Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Sve vas pozdravljam, drustvance!
Iva,

jako si to lepo pojasnila, ja cu da se nadovezem narodskim jezikom i reci da mi moramo na neki nacin jacati one delove organizma koji usled bolesti i uzimanja teskih lekova pocnu da stekaju. Npr. kod mene je bolest napala periferne nerve i misice, zglobove ne u tolikoj meri, lakrimalne, parotidne i pljuvacne zlezde. glavobolje i uzasna iscrpljenost. E sad, za jacanje perifernih nerava naprosto ne postoji lek!, postoje lekovi koji ce meni da umanje bol(a za to vreme cu imati i nekoliko nuspojava od tog leka), ali nece ojacati nerve!, zato mi ostaju samo vreme, vitaminska i fizikalna terapija. U tom slucaju, iako moj imunitet napada moje periferne nerve, ja njih na neki nacin moram povratiti i ojacati, inace mogu ostati nepokretna ili mi mogu atrofirati misici.

Ja sam bila jako iznenadjena kad sam se ukljucila na americki forum za Sjogren i tamo videla da zene uzimaju masu vitamina pocev od omege 3 ili ribljeg ulja, vitamina D3, kalcija, magnezija, alfa lipoinske kiseline, acetil L carnitine, kostice grozdja, centrum, folu kiselinu, vitamin B12 itd.

Evo kako npr izgledaju njihvoe terapije, izdvojicu jednu dve dame sa tog foruma pa da vidite:

br1. bkn C4 & C5, herniation's 7 n, 5 t, 4 l, Nerve Damage
Fibro, Lupus, Sjs, RA, CNS, Diabetes, u strokes
Lisinopril, Amlodipine, Pantoprazole, Metformin, Furosemide, Januvia, Glimepiride,
Centrum Silver, Cinnamon, Magnesium, Flaxseed, Inositol, Goldenseal, D3, ALA, ALC, Aleve
Reiki, reflexology, me

br2.Jennifer,
Taking plaquenil, atenelol, Flexeril, Claritin, Zantac ,Trazadone, Ambien,Lortab, Prednisone ,Topamax MTX super B , folic acid, Symptoms: Fatigue, joint pain and swelling, Raynauds, numbness ,tingling, weakness, heat/sun sensitivemouth and nose sores, malar rash, migraines, awful hives.

Evo vidite, to je toliko bolesti, lekova i simptoma, treba se izboriti sa svim tim, sto lekovima, sto vitaminima, sto fizikalnom terapijom!

E sad, radi se o tome, posto je nama napadnuto vise organa, uzimamo i razne lekove da pokrijemo i lecimo sve sto nam propada, a to opet uzima danak i slabi nam usput ceo organizam, pa se cesto uz osnovnu bolest borimo i sa nuspojavama lekova, a tu onda uskacu vitamini, jer doktori nemaju sta drugo prepisati.

Meni recimo nema leka iz klasicne medicine za suhe oci(koristim vestacke suze svakodnevno), suhocu usta(pijem puno vode, zvake, bonboni), suhoca i perutanje tela(svaki dan mazanje kremom), a da ne pominjem da sam kao i neke od vas prosla kroz pucanje noktiju, opadanje kose, umor i iscrpljenost do te mere da se nisam mogla ustati iz kreveta, vrtoglavice, a najgore od sveg uzasno bolna neuropatija za koju kao sto vec napisah gore nema leka, vec samo vitaminska terpija i fizikalna.

Ja se izvinjavam, tu sam nadrobila sve i svasta, nadam se da cete shvatiti poentu, ljubim vas sve!

Zadnje uređivanje Betili : 18.09.2010. at 17:39.
Betili is offline