Pogledaj jedan post
Old 13.06.2007., 18:27   #11
imam iskustva sa Volvo karavanima pa ako smem da se umešam.
V40 je premali u svemu kao karavan, i ima ukupnu nosivost od samo 430kg, sve zajedno sa putnicima.

850 serija je prestala 97 godine, tako da nema u opsegu 8-10 godina.
zaobići dizele, tog doba.

V70 je vrlo sličan 850. oba imaju relativno mali tovarni prostor, ispod 2 kubika pa nije za one kojima treba za prevoz stvari.
rečeno je da postoji potreba pri gradnji kuće tako da mislim da v70 kao srednji po veličini karavan nije ono pravo.

ja bih se opredelio za V90, ima sasvim dovoljno prostora. mana je retko se nudi. jako ugodan auto za vožnju, puno prostora, od opreme sve što treba serijski.

vrlo sličan, samo manje luksuzan je 940 karavan, isti tovarni prostor od 2200 litri, nosivost 600kg, ugodan za vožnju i jeftin za održavanje. vrlo pouzdani benzinci.

bilo koji Volvo ja bih preporučio turbo benzinac, ugodno za vožnju, lakše za održavanje nego turbo dizelim bolje perfomanse, mnogo pouzdaniji.

italijanski modeli su redom 2000 ccm, takvi atmo su preslabi za karavan.

ja imam treći po redu Volvo karavan, trenutno 940 SE 2.3 turbo automatik, konvertovan na LPG i vrlo sam zadovoljan.
to je klasični RWD Volvo sa proverenom mehanikom i bez kvarljive elektronike, pre Ford doba kada se nije štedelo na konstrukciji i izradi.

troši u gustom gradskom saobraćaju 16litara LPG.
atmo troši oko 14 litaraLPG.

pozdrav
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom