Pogledaj jedan post
Old 21.11.2017., 10:47   #82
ja recimo mislim da ti pises gluposti...

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Oprosti al nalupetao si tonu gluposti. Toliko puno da se ni ne mogui svega sjetiti.

jedinos e slažem da nije sve za svakoga,i da je većina ljudi kod nas nesposobna išta rukama napraviti, a 7 dana u poludivljini većina nebi izdržala bez mamice ili hitne pomoći.

Ostalo su sve gluposti.

Npr, ako kupiš neko imanje koje je za srušiti, i srušiš ga, di ćeš živjeti? U šatoru?
Nova kuća i u zadnjoj zabiti košta 500e/m2, NE SMIJEŠ je sam graditi. Ako nećeš priključak struje, dovoljna snaga solara košta ko bubreg.
Ako nemaš djece, možeš živjeti i u zemunici, vjerovatno se nitko neće uzrujati, al ako imaš male djece, pokucati će ti socijalna služba. Ili se bar nadam da će pokucati ako živiš u neljudskim uvjetima.

Pa onda kažeš "kakva oprema, kakav Đon Dir".
Čovječe, da želiš sam za sebe, tj za obitelj proizvest hrane osim žitarica, treba ti neka oprema. Makar nekoliko motika, vila i slično.
Al s obzirom da živiš u pripizdini i nemaš primanja, moraš proizvest i nešto za prodaju/trampu. Bez barem minimalne mehanizacije i opreme neide.

A i ideja robne razmjene je ono neka hipijevska idejica koja ne može zaživjeti u realnom životu. Bar ne ako išta moraš kupiti.
Ako po hlače i cipele ideš u Crveni križ, onda ima smisla.

Mogu se složiti da neki takav turistički biznis nikako ne može biti TIPSKI, al ako se planiraš legalno baviti turizmom, moraš zadovoljiti neke uvjete. Koji koštaju. Jer treba uložiti.

http://www.bjelolasica-apartmani.com.hr/?naslov=1
Pogle ovo.
Čovjek je prije 15-20god kupio staro imanje pored skijaške staze. Štala, drvena kuća, stara zidana kuća i novija roh-bau kuća.
I polako sređivao.
Što misliš, koliko keša treba za srediti to, makar znao bar pola poslova sam obaviti?
eto, mislim da ovo nikako nije tipski.
Pa nemas se kaj sjecati vec kad kvotas sto sam napisao vidis iznad i prema tom odgovaras,nije nikakva nauka...
al najlakse je napisati da pisem gluposti bez ijednog argumenta,onda mi je jasno i "kolike su to moje gluposti"

Ali prema nacinu pisanja upravo se da zakljucit da bi ti "sve na gotovo",al kad bude sve gotovo...onda nije to vise ta prica nit cijena nit biznis..


Imam takvih iz stvarnog zivota,kao idemo nesto odradit...nemoze se,kako cemo,gdje cemo,s cime cemo....
kad vide da je to proslo i uspjelo,
onda su mahom sljedeci komentari(redovno u birtiji)...
joj mogel si mene zvat,ja bi ti to odradil,ajmo sljedeci put skupa...
da reko kak da nebi te zval,sada kad si vidio gotovu stvar...sada bi,al sada vise nije ta igra/uvjeti/cijena,
imam ljude koji su bili s menom kada je bilo relativno nesigurno,s njima radim i dalje kad je sada sigurno i dobro..
steraj mi se u 3pm komformisticke&glupe...jebao bi se a da ne udje...
puno je takvih,nazalost..

Ponavljam po n-ti put,tu se ne radi o nicem tipicnom nit u smislu gradnje nit bilo cega drugog,vec o NACINU ZIVOTA na koji se covjek eventualno odluci a ovo mu je samo dodatna ISPOMOC da to moze odrzavati...

Imam frenda koji je programer(odlican,al generalno se moze reci nekonvencionalan jer ne zeli radit u firmi na radno vrijeme) i radi samo frilensanje...al toliko da ima za cugat i da ima puno slobodnog vremena,bavi se vrtom i tim sranjima...

Covjek zna vise o agronomiji i poljuprivredi od cijelog sela moje tete u slavoniji koji su tam vec skoro na samrti,opcenito se kuzi u sve i jos je programer&umjetnik&cuger..
Da vidis kakve radi lik kobasice&spek(sve kupi iz komercijale) al ima svoje recepte za pac speka i izradu kobasica,kombinira zacine,susi...
to nemas u pol slavonije..a znas di radi to u kvartu ZGa..
Slozen sistem za navodnjavanje vrta,
napravio app kupio preko ebaya ventile,crijeva i ostalo...doslovno za par dolara..sve sljaka vec evo nekolko godina,mi locemo pivu u birtiji..
ebay stvari i njegova app zaljevaju vrt&paprike i ostalo...
al ne,nekakav baja iz tvoje price bi kupio u Becu navodnjavanje,
platio neznam koliko tisuca kn/e pa bi kukao kasnije kak mu je biznis propao...kak se nemoze,pitao jel znas koliko kosta navodnjavnje i ine gluposti..

Oprema koju ste vi spominjali je smijeh...pa nece covjek konkurirat srbiji i madarskoj u secernoj repici ili zitu na beskonacnim poljima tih zemalja..
vec ce valjda radit nesto specificno...i na osnovu tog specificnog se eventualno moze razgovoarat o opremi..
evo npr.med,
u hrvatskoj se ne proizvede meda koliko se proda...
vec se uvozi med neznam iz kine ili gdje vec(stavlja secer i tako)...
bili su neki sejici(SaudiArabia)koji su bili spremni otkupit svu proizvodnju u HR al nisu bile dovoljne kolicine i kvaliteta je varirata te nisu imali igraca koji bi im to sve iskordinirao i stavio po zajednicku kapu,
jer njima se neda ciganit sa svakim i riskirat vec im treba gotov proizvod..
vec je pitanje jel imate odradjeno sve do brenda/kvalitete i kolicine..
ak imate,evo lova i saljite...al obizrom da se radilo o nama,nista od posla..


a ovo za gradnju,socijalnu sluzbu i ostalo...smijesno mi je...
Kupis kucu(drvenu iz slavonije,turopolja) za nekih neznam napamet cca 10tak k €..
jer to ispada da je tamo veci red i zakon nego npr u ZG,jer ovdje nit socijalne sluzbe nit bilo cega drugoga..
ljudi grade,kako i gdje hoce i s kime hoce(radnici iz bosne)...djeca i dalje zive u rastrojenim obiteljima,socijalna sluzba miruje..
al eto ocito bolje rade po DA,BJ,PZ..ocito...
I kakvi neljudski uvjeti,stari nepratis..tamo bi bili upravo suprono,humani uvjeti po mjeri covjeka..
Ugalvnom neda mi se sda prepucavati,tko ce mijenjat salvete a tko cistit paucinu jer upravo je to ono kaj sam govorio,nije to sa svakoga...


Vezano za ovu kucu sa linka,nemam pojama...
Jer tu je samo nebo granica,to je kao da me pitas koliko mogu popit&pojesti ili koliko mogu potrosit para na putovanju...
koliko mogu potrosit na uredjne stana..
mozes potrosit 100€ po m2 a mozes potrosit i 1100€/m2 i generalno se nece previse primjetit razlika u tih 1000€
nekad mozes potrosit 20kn/dan i super mi je a nekad se moze potrosit 1000€/dan,nema tu iskljucivog rezutata kao uostalom u ovoj prici...
sve je to individualno!!!
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom