Pogledaj jedan post
Old 19.01.2005., 08:40   #65
Administrativna zabrana na placi je dobra ideja, ali postoji velikamogucnost da firma (samo tek kada se donese zakon o oslobadjanju placanja poreza od strane firme) pocne uplacivati umejsto radnika, pa hoce li administrativna zabrana imati dobro djelovanje na placi? Mislim da ce podici placu ako firma odluci uplacivati radniku na racun.

S druge strane cuo sam za neku bolju kombinaciju, ali mislim da mi je tesko u to povjerovati, pa ako netko ima komentare slobodno mi dobacite ovdje.
Radi se o tome da uzmem 3.stup i zivotno osiguranje s naznakom na smrti i na nesposobnosti na radu. Kaze mi frajer da trebam uplaicivati samo duplo, nesto kao 400kn za 3.stup (nije ukljucen povrat poreza) i isto 400kn za zivotno osiguranje. Kada odem u mirovinu onda zbog nesposobnosti na radu dobijem osiguranu svotu, i ako umrem u tijeku mirovine, moji nasljednici ce dobiti osiguranu svotu. Uplate za 3. stup traje do mirovine, a uplate za zivotno osiguranje onoliko koliko mi se utvrdi ugovorom, reicmo na 30 godina. Meni se cini da mi frajer pokusava uvaliti nesto sto je meni bilo dovoljno samo 3. stup. Sto mislite?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom