Tema: ALIEXPRESS
Pogledaj jedan post
Old 31.03.2013., 15:09   #47
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kao bankovni službenik ja se na ovo moram . Kako ti to misliš, oni te štite? Ma tko te štiti? Kao prvo, novac se skine s kartice odmah, to znam iz vlastitog iskustva (ja često kupujem donje rublje preko La senza UK, a oni ne primaju paypal) i lova mi se skine odmah. Kao drugo, banku ili kartičnu kuću boli briga jesi li ti nešto dobila, kao što ih nije briga jesi li pojela sendvič koji si platila u Mc Donaldsu njihovom karticom. Kao treće, ma kome ti to moraš potvrditi jesi li primila paket? Banci? Kartičarima? Još za tako nešto nisam čula u svojih 9 godina radnog staža....

Pa nije ni mislila da te štiti banka ili kartična kuća i naravno da se novac skida odmah...
Koliko sam shvatila sistem naručivanja, novci sjedaju Aliju, a tek kad ti potvrdiš primitak narudžbe (imaš opciju za kliknuti pored artikla koji si naručila), oni novac proslijede prodavaču... Na taj način ne vidim da se prodavačima isplati muljati sa narudžbama jer novac ne zaprime direktno nakon tvoje uplate i na to se odnosio taj sistem "zaštite".
Da li to stvarno šljaka u praksi i kako funkcionira to sa podizanjem disputea, ne znam iz prve ruke.
Zato ja za probu sa neprovjerenih stranica prvo naručim neku sitnicu, ako i izgubim novce, gubitak neće biti veliki... 60$ za cipele je prilično velik zalogaj.
Koliko je sistem uistinu dobar, vidjet ćemo dok počnu (ne)stizati pošiljke.
__________________
"Nije da nisam uspio, nego sam otkrio 10 000 stvari koje ne funkcioniraju!"
"neznanka" is offline  
Odgovori s citatom