Pogledaj jedan post
Old 11.05.2013., 16:59   #47
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pa...ja sam na istoj dozi već 8 mjeseci i ne osjećam potrebu za većim dozama.
Ponekad čak i na svoju ruku smanjim ako se osjećam dovoljno dobro taj dan. Ponekad povećam. Tako mi je psihijatar rekao da radim.


Gdje da pogledam?

Zato jer je troje ljudi na forumu navelo loše iskustvo bih trebala izvesti generalan zaključak?
Ne kopčam?

Poznajem ljudi kojima je nakon jednog anksiolitika bilo loše. Poznajem ljude koji su na anksioliticima živjeli desetljećima i doživjeli duboku starost. Poznajem ljude koji uopće ne piju anksiolitike pa su jadni i nesretni...

Tvoja izjava:"Pogledaj iskustva ljudi koji su godinama pili anksiolitike i kak je to završilo" mi nema veze s vezom niti mi uopće pada na pamet na što ti aludiraš tom izjavom?
Završe li svi ljudi koji se dugoročno liječe anksioliticima pod vlakom ili ne?
Samo mi na to pitanje odgovori. Bit će dovoljno.
OK, izbrisala sam odgovor jer sam očito nešto pomiješala. Mislila sam da si na xanaxu. Sad vidim da piješ rivotril pa se neću miješati jer o njemu ne znam dovoljno.

Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
ovo je nevjerojatna izjava, "psihijatri od većine pacijenata stvore ovisnike"

ja ne razumijem onda sa kojim bi sistemom oni trebali pomoći pacijentima i zašto onda uopće po tome ići kod njih...znam masu ljudi koji se pate; u depresiji godinama, napetosti, nesanice i odbijaju sistematski ići psihijatru.

Većina specijalista će postupiti po iskustvu i naravno naobrazbi te propisati lijek prvog izbora dok ne pogode odgovarajuću terapiju pacijentu da može što bolje funkcionirati u dnevnim aktivnostima.Ako ćemo tako (a nije da branim lijekove) svi su lijekovi ŠTETNI, neki ovisni.Ne treba pretjerivati sa anksioliticima i treba naći onu granicu, ugode ili bar nekog "in between" stanja da si relativno ok, a da ih opet ne uzimaš u "velikim količinama".

Nisam tabletoman, ali ako ću se ja osjećati bolje od 3 Helexa dnevno i 2 antidepresiva onda ću ih piti do kraja života, jer bi dovodio to u pitanje da sam dijabetičar?Naravno da ne, nego ljudi imaju tu strašnu stigmu prema "lijekovima za živce" općenito.

I lijekovi bi trebali biti štaka, a ne komplet riješenje...mi smo ti koji se moramo boriti sa ostatkom simptoma.

ja bi isto želio da ih ne moram piti, no jednostavno što sam god probao nije išlo...svaki nagli prekid bi me doveo u još teže stanje...

btw, jedna osoba je napisala da popije Xanax i da joj srce počne lupati za 10 min, tom lijeku treba 15-20 min da počne djelovati i full se apsorbira i radi se o autosugestiji odnosno napadu panike...probaj tražiti Normabel ili Praxiten pa vidi kako će biti onda, bolje ili lošije.
Usporedbe s inzulinom su u ovom slučaju promašene. Anksiolitike bi se prije moglo usporediti s analgeticima jer saniraju samo simptome, ne i uzroke. Ako te boli zub, naravno da ćeš popiti tabletu da bi mogao funkcionirati dok ga ne popraviš. Nekima treba jača tableta, nekima slabija, nekima treba dulje da ga poprave jer su nastale komplikacije itd. Ali nema baš smisla jednostavno odlučiti da ćeš cijeli život samo piti analgetike. Možda ćeš ih piti po potrebi, kad te ponovno zaboli zub, ali u međuvremenu ćeš ići kod zubara. Ista stvar s anksioliticima
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom