Pogledaj jedan post
Old 28.09.2014., 01:49   #87
Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
Zatim moras platit dodatnog snimatelja / recimo da se cijena krece oko 800kn za tih njegovih 14 sati posla. Vjerujte mi, i to je mala lova, treba to izdrzat. Ja sam se u prvih 5 svatova koje sam snimao, znojio se ko svinja i stalno si ponavljao u glavi "ne smijem zajebat, sad mu stavlja prsten, ne smijem zajebat, sad je prvi ples, ne smijem zajebat sad je ovo sad je ono" ali to je strahovit stres za covjeka, barem ispocetka. Sad s jednom rukom odsnimam bez problema, jos da mogu i zapalio bih cigaretu s drugom rukom u crkvi Da ni ne pricam o tome da me sve boli jos 2 dana nakon svatova, jer nije isto drzat kameru i teglit opremu 14 sati okolo, kao da drzis vrecicu s kruhom u ruci. Svaki kamerman ima svoj nacin rada, svoj nacin na koji drzi kameru da bi bila sto stabilnija, i taj nacin je obicno IZNIMNO anatomski nepravilan, pa zamisli kakva je to bol nakon 14 sati takvog polozaja. Znaci... platili smo snimatelja 800 (u slucaju da je snimatelj takodjer i montazer video materijala, sto bi bilo idealno, cifra je oko 1500) i sad smo vec na cca 3500kn troskova.
Što je u biti bezobrazno malo ( 1500 kn za snimanje i montažu CIJELOG vjenčanja ). Je, da, snimatelj nema izdataka u obliku zahvalnica, wedding bookova, fotografija i sl., no isto tako ulaže u opremu i nema ništa manje zahtjevnu opremu od fotografa ( u biti, zahtijevniju ).

Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
90% vremena u svatovima znas gdje ce tko stajat i tko ce sta radit, mladence si sam namjestat po potrebi, u crkvi znas i misu vec napamet, ja zbilja ne znam koji dio svatova su tebi "fokusirati pri losim uvjetima jako brzo",
Ne slažem se s ovim. Jedino u crkvi možeš znati gdje tko stoji i za stolovima gdje tko sjedi i to je to. Šta će tko raditi i sl., ne možeš znati.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
DA ne pricam na zadnjoj svadbi na kojoj sam bio, pa fotografkinja je imala fotic u rangu mog, a kit objektiv gore!!lol ja imam privatno jaču kombinaciju od fotografa na svadbi (7100 sa kit obj.)
Ali ima pravo na svoje mišljenje i na svoje cijene jel.
Nije da podržavam takve kombinacije, ali mogla je imati i 100 000 kn vrijedan fotoaparat s objektivima i napraviti smeće.

Oprema ne čini fotografa.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom