Pogledaj jedan post
Old 17.02.2017., 20:42   #9
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post

Objašnjenje koje sam nedavno pročitala za to je - globalizam.

Naime, Euroazijski kontinent je zbog plovnih rijeka pogodniji za putovanja od Amerika, a veći je i uvijek je imao više stanovnika od Afrike i Australije. Osim toga, položen je istok-zapad za razliku od Amerika koje su položene sjever - jug. Takav euroazijski položaj omogućavao je razmjenu biljaka i životinja (ista klima) i lakša putovanja. Stanovnici su dolazili u kontakt, izmjenjivali znanja, životinje, biljke, proizvode, ideje ...... i tako brže napredovali.
Zemlja ima širinu sjever-jug,dužinu istok-zapad i 5 pojaseva sa drugačijom klimom. Južni umjereni pojas je pogodan za život i razvoj isto kao i sjeverni umjereni. Najrazvijenije zemlje tipa Skandinavske su na sjevernom umjerenom (ako se ne varam) i sad to usporedi sa južnim umjerenim. Globalizacija je samo posljedica,nije nastala slučajno. Vidimo da Australija,Amerika pa i Afrika nisu bile baš tako nepogodne za život ako proučimo razvitak. Situacija je bolja u Americi i Australiji (Afriku sam slabo proučavao) nego u nekim državam Europe gdje je klima super. Efekt globalizacije je unutar 100 godina povećao populaciju sa 1,5 milijardi na više od 7 no problem je što se standard nije povećao u najnerazvijenijim dijelovima. Hrvatska zbog komformizma propada,demokracija je uspostavila klasu uhljeba a kapital raste i iskazuje susosjećanje. Civiliziran svijet ne poznaje čišćenje slabih kao primitivan svijet koji je u razvitku. Kad bi išli privatizirati sve i svašta,monarhija sa jednim vladarom dolazi tu do izražaja sama po sebi. Bogataši isto ne poznaju organski konzervativizam koji je prethodio njihovom bogatstvu. Umjesto stvaranja svojih radnika u vlastitim firmama (više djece) su pustili da to budu djeca drugih radnika. Mislim da ne bi bilo toliko suosjećanja kad bi se dijete tajkuna primilo teškog fizičkog posla u svojoj firmi. Ja bi se i sam našao pod utjecajem liberlaizma i komfora ali konzervativna realnost pokazuje nešto drugo,da je što veći zaborav na organski konzervativni početak civilizacije put u rušenje i ponovno uspostavljanje starih principa. Pogledajmo samo čuđenje vojnom roku u Hrvatskoj,zapravo radi se o temeljnoj obuci,na vojsku se gleda kao na neki luksuz i hotel s 5 zvjezdica,ako to nema nema potrebe ići. Neće biti ni malo čudno ako neka konzervativna civilizacija pokori ovu naprednu.

Zadnje uređivanje Detektor : 17.02.2017. at 21:28.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom