Tema: Hologram
Pogledaj jedan post
Old 26.07.2017., 22:36   #92
Hologram odnosno točnije holografski svemir je pojam koji nema veze sa duhovnošću jer taj pojam nije bitan za duhovni samorazvoj nego je to aspekt percepcije.
Pokušat ću svojim riječima objasniti za razliku od nekih koji čitaju sa interneta ali ne znaju objasniti.

Naime koncept holografskog svemira se može svesti na ljudsku percepciju.Dakle to je ljudska percepcija prema kojoj je sve što postoji hologram odnosno energetsko polje stvarnosti.Ako si gledala film "Matrix" i ako si ga još bolje shvatila onda si shvatila suštinu holograma.Prema holografskoj teoriji je hologram polje kolektivne svijesti u kojemu svi mi nesvjesno sudjelujemo svojim uvjerenjima i percepcijama.Dakle ne postoji Bog ili superiorna inteligencija nego jednostavno mi smo kao mali projektori koji stvaramo sliku holograma u kojoj mi živimo.
E sad, hologram je stvaran onoliko koliko ti je svijest proširena jer ja vjerujem u polje čiste svijesti koje je iznad ljudskog shvaćanja, percepcije i bilo kojeg oblika postojanja.Hologram bi bio utočište našeg energetskog postojanja no postoji i ono najprirodnije postojanje ,a to je čista svijest.E ona je izvan tog holograma.

Nije mi jasno čemu rasprava o strunama i dimenzionalnim prostorima i kakve veze s ovim ima kvantna fizika?Hologram je percepcija ljudskog uma ,a percepcija ne ovisi o ničemu navedenom.Percepcije su te koje stvaraju teorije o kojima pišete.Sve je u glavi promatrača.Ako ja promatram jedan predmet, taj predmet će biti stvaran sve dok ja gledam u njega.Kada maknem pogled s njega on gubi svoju stvarnost.Svi predmeti su zapravo vibracija kojoj mi dajemo vibraciju.Što bi predstavljao primjerice jedan stol kada ne bi bilo promatrača koji ga promatra odnosno percepcije koja ga percepcira ?
Što je stol u odnosu na prazan prostor ?Zemlja je planeta u odnosu na svemir.Što bi bila planeta da nema svemira ?Svemir je svemir u odnosu na što ?U odnosu na onoga koji taj svemir percepcira.Značaj se dobiva pažnjom zar ne inače značaja nema ,a ako nema značaja nema ni svrhe.

Poanta je ta da mi dajemo svrhu ovim vašim teorijama ali u isto vrijeme im i oduzimamo svrhu.Tko je onda u pravu od vas?Odgovor je nitko.

Zadnje uređivanje Alternativan : 26.07.2017. at 22:52.
Alternativan is offline  
Odgovori s citatom