Pogledaj jedan post
Old 01.03.2007., 17:07   #7
Moj jedan bivsi je bio takav tip.

Prvo odmah da rascistimo nekoliko stvari. Nikad me nije udario, nikad nije bio nasilan u smislu kako to gledamo po televiziji - samar, modrice i slicno - niti blizu toga. Ipak, mene su jako smetali neki detalji fizicke naravi. Kad bih ja prigovorila, on je spomenuto smatrao zafrkancijom, a mene preosjetljivom. To je bilo nekoliko puta u pocetku nase veze i odmah mi se nije svidilo, ali sam bila premlada i nisam se bas znala snaci.

Npr. mi idemo gradom i razgovaramo. Nakon nekog vremena smo se u tiho posvadjali - nitko na nikoga nije vikao, nitko nas nije cuo (osim ako nije bas stajao iza nas i slusao). Ja sam u svadji objavila da za mene njegovi stavovi nisu prihvatljvi, da s njim necu na ljetovanje, da zelim odmak od situacije i da ne bih niti da se dalje vidjamo.

On kuzi stvar, nije mu po volji, ali hoce okrenut u svoju korist i zagrli me rukom preko ramena i krene neki saljiv tekst. Ja mu kazem da me pusti, da nisam dobre volje, a on nece i stisce me jos jace. E sad vazno je znat da ja nisam davala signale zafrkancije prije toga, da je on to znao i da sam bila ful ljutita prije nego je on krenuo sa grljenjem. To je bitno razlicito od onoga kad se cura poluzafrkava i samo ceka njegov povod pa da se prestane durit. I to njegovo grljenje je meni islo jako na zivce. On je htio da ja prestanem s ljutnjom i mislio me nekako primorat da se udobrovoljim.

Ali ja hodam s njim ulicom punom ljudi i ne mogu se oslobodit i dalje. Nije to sad trajalo dva sata, ali dovoljno da se osjetim potpuno nemocna. Nisam u zivotu bila u situaciji da se silom moram suprotstavljat i ne znam sta napraviti. Kad smo prosli pored nekog ulaza u zgradu istrgla sam mu se iz zagrljaja tako sto sam se sagnula i pobjegla u ulaz.

On je dosao za mnom i uopce nije kuzio zasto sam ga bijesna pitala "Jesi li ti normalan? Sto je ovo - demonstracija sile?" On se uozbiljio i rekao da pretjerujem. Otisla sam sama kuci i bila sam malo zbunjena jer kao nije on sad meni nista posebno ucinio, ali ipak... ja nisam imala izbora protiv njegove sile i to je ono sto kao jako mlada nisam bas kuzila. Nije se radilo o mojoj fizickoj povredi, vec o tome da se razgovaramo tako da ja ne mogu uzvratit jer je on jaci.

Slicno je bilo jos nekoliko puta kroz nekoliko godina. Osjecaj da razgovaramo silom i da on u nekom trenutku cini nesto sto on zeli, a ja ne mogu nista jer on ima vece misice je mene dovodio do ludila. Kao sto rekoh, bila sam nezrela i mlada.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom