Pogledaj jedan post
Old 09.01.2004., 17:23   #6
Hadisi se odnose na uređivanje praktičnih stvari u životu, a na navodnim primjerima života samog Muhameda. Po čemu ispada da je Muhamed bio bezgrešan.


/ pa sta bih trebao da Allah posalje poslanika sa grijesnika a ljudi trebaju da ga slijede, i da slijede njegove grijehe i dobra dijela, dje tu logika

jedina stvar sto je meni poznato evbo koliko godina citam o islamu , gdje je muhammed pogreijesio

I dobio je kritiku od Allaha za to

jednom su dosli bogati ljudi i muhammed je pokusao da njih privuce islamu a dosao je jedan slijepac i trazio od poslanika cini mi se da predje na islam, a poslanik se nije obazirao na njega jer je htio u tim trenutcima da price ove druge ljude islamu.


odma dolaze aketi od Allaha kao ukor na muhameda

Allah kaze:

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. On(muhamed) se namrštio i okrenuo

2. zato što je slijepac njemu prišao,

3. A šta ti znaš - možda on želi da se očisti,

4. ili pouči pa da mu pouka bude od koristi.

5. Onoga koji je bogat,

6. ti njega savjetuješ,

7. a ti(muhammede) nisi kriv ako on neće da vjeruje;

8. a onoga koji ti žureći prilazi

9. i strah osjeća,

10. ti se na njega ne osvrćeš,

11. Ne čini tako!....



evo jos jednog mudrog dokaza da muhamed nije napisao kuran nego je samo objava od BOga

zamisli te da je muhamed sam sebe ukorio i pokazivao na svoju gresku

ili naprijemer ovo

Allah kaze:

033:053. O vjernici, ne ulazite u sobe Vjerovjesnikove, osim ako vam se dopusti radi jela, ali ne da čekate da se ono zgotovi; tek kad budete pozvani, onda uđite, i pošto jedete, raziđite se ne upuštajući se jedni sa drugima u razgovor. To smeta Vjerovjesniku, a on se stidi da vam to rekne, a Allah se ne stidi istine.


Allah govori ono sto poslanik nije smio da kaze pa je allah morao intervenisati ovdje
Harun is offline  
Odgovori s citatom