Pogledaj jedan post
Old 15.09.2012., 15:02   #16
Quote:
=Xenoborg;41335897]Ovo je najgori nacionalistički, šovinistički, ustaški, mrzilački, sitničavi, djetinjasti i uvredljivi članak u dugo, dugo vremena. Osim šta je bolno netočan (Jovanović je npr. Hrvat), etiketiranje ljudi po prezimenima i traganje za regionalnom ravnopravnosti u vladi posve je deplasirano. U biti, radi se o članku koji bi trebao pobuditi niske strasti u neobrazovanom, zaostalom politički desno orijentiranom puku.
oprosti, ali Jovanović se izjašnjava kao srbin, i to kao ugroženi srbin koji zbog svog podrijetla nije mogao ostavriti sve svoje potencijale dok ga eto Milovanović nije postavio za ministra. Čudi me da mu nije ponudio premijersku stolicu, jer ipak je Jovanović čovjek koji to zaslužuje.


Quote:
Čekaj. Krenuo si s regionalnom i nacionalnom strukturom, a sad tu strukturu koristiš u kontekstu nesposobnosti. Dakle, ako su ministri bračani, rječani ili slavonci - oni su, kao i ministri, svi nesposobni. Vrijeđaš pola države.
Ja samo izvodim zaključke na osnovi gospodarskih pokazatelja. Ako te zanima možeš pratit temu koju sam po tom pitanju pokrenuo na pdf gospodarstvo.


Quote:
Ma da. Dakle, u vladi bi trebali svi biti jednako zastupljeni - ljudi iz svih krajeva, žene, obrazovani, neobrazovani, svi osim ljudi nepoćudnog prezimena. Njih treba biti šta manje. Svodi se Hrvat protiv Hrvata, a za jednu ovako nacionalističku temu to je dosta paradoksalno.
Ti hoćeš reći da su srbi uebermenshi pa da su zato nadprosječno (7x) zastupljeni u vlasti? Ili da su s obzirom na zemljopisno porijeklo južnjaci isto to s obzirom na ostatak RH?

btw. ja Milnovića kao i Josipovića ne smatram zagrepčancima kao što ni Glavaša, Ožbolticu, Vrdooljaka ne smatram slavoncima. Mi ovdje u slavoniji, autohtoni, i te kako znamo da se oni slavoncima ne osjećaju. Osjetio na vlastitoj koži.


Quote:
Pusti ti to. Kad ukradu više od HDZ-a (ne samo Sanadera, to su priče za naivne), onda ćemo ih moći uspoređivati.
Tko laže taj i krade, a ja ne sumnjma kako ta norodna nema osnovu. zato ih treba spriječiti u naumu.



Quote:
Da mu se ruka osuši, i to je bilo u kontekstu EU fondova. A državne investicije u Slavoniji obično završe kod lokalnih šerifa, župana. Iz koje su ono stranke većina župana?
Osušit će mu se obadvije ruke i još ponešto jer laže unaprijed. Investicija u slavoniji, barem državnih, NEMA, a nije ih nikada ni bilo, a i one koje jesu bile, poput WC koridora ( čardak ni na nebu ni na zemlji koji nikuda ne vodi), na njima su brke omastili građevinska mafija koja je opet, porijeklom pogodi odakle?!
sperr is offline  
Odgovori s citatom