Pogledaj jedan post
Old 19.09.2009., 15:52   #10
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Nije isto... Yaz ima 0,02 mg estrogena, a Yasmin 0,03. Kod Yaza je režim 24/4 a ne 21/7. Znači, piješ 24 dana, 4 dana stanka - kažu da je to bolje zbog efekta progesterona (drospirenon).

Yaz je isto Scheringov (Bayer je njihov dio), kao i Yasminelle (isto s 0,02 mg estrogena, ali režimom 21/7). Kod nas ih nema, kupuju se u Sloveniji, ili u marketingu za lijekove.

Koliko znam, Yaz će kod nas biti 105 kn. Ja kupujem Yasminelle u Brežicama već dvije godine i kutija je 9 EUR.
Jo razlike, drastične. Modificirali su malo Yasmin zapravo Yasminelle, produljili vrijeme pijenja i kao glavnu stvar reklamiraju poboljšanje PMS simptoma. Pa ne mogu se kopirat do u detalj A sad kad si mi rekla da je Bayer zapravo Scheringov mi je i jasno zašto su to napravili. Zbog afere s Yasminom koji nosi Schering Plough etiketu Ovak lova opet ide u isti džep
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom