Pogledaj jedan post
Old 01.12.2009., 11:32   #5
Smiljan, potpisujem.

A ja bih razmišljao ovako :
Poljoprivreda budućnosti = energija
Poljoprivreda budućnosti = ekologija
Što znači da će se svjest potrošača mijenjati sa vremenom i tražiti će se samo kvaliteta ( ne u smislu ravnih krastavaca i kalibriranih rajčica , mrkvi i jabuka, već okusa), jer je za očekivati da će se gradovi širiti, i stanovništvo u gradovima povećavati. Oni će trošiti sve više onoga što im je nedostupno, a trebat će gorivo da do tamo dođu.
Seljak ionako ima eko proizvod kod kuće , ali ga ne prepoznaje kao takvog, i nezna kako ga plasirati.
Hrvati se slabo udružuju, i to je loše , ali je za očekivati da će se mali proizvođači jednom i ujediniti.
Prije dosta godina u OVOJ državi , moj je stari ,trgovac, ponudio suseljanima da se osnuje zadruga i da on prodaje zajedničke proizvode jer je imao neka poznanstva za plasman. Prvo pitanje na sastanku je bilo : tko će biti predsjednik zadruge , na što je on odgovorio da će to biti on, ideja je njegova i zna kako to organizirati.
Komentar je bio da nemože , jer JA hoću biti predsjednik. Moj stari je odgovorio OK, izvolite.
Zadruga nije osnovana, oni su i dalje tam di jesu, a moj stari čita novine i gleda TV, i razvozi unuke na sportske aktivnosti.
Ako si mali nemaš šanse da napraviš nešto. Ispod 10 hektara ne razmišljaj ako želiš biti sam.A ratarstvo se ne isplati ako nisi veliki .
Ja da imam 10 Ha, povezao bih se sa međimurcima , dogovorio proizvodnju onih buča i odradio to za njih. Ja njima sjemenke , a oni meni lovu, a kasnije bih sam probao odraditi to sa austrijancima.Oni obožavaju bučino ulje.
diabolica is offline  
Odgovori s citatom