Tema: Vegeta i MNG
Pogledaj jedan post
Old 04.07.2007., 06:48   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
... I klorofil je boja, kao i beta-karoten. Toga imaš u mrkvi, rajčici, svakom zelenom listu. iste molekule.
Točno, ali konkretno za betakaroten, koji je antioksidant u našem tijelu i izuzetno koristan kad u nas dođe iz povrća i voća, sintetički u vidu pripravaka, kod pušača povećava rizik raka pluća - znači nije sve bezopasno samo zato što postoji i u prirodi.

Quote:
Endimion17 kaže:
ne znam kako vi ljudi, ali neki nemaju novca za kupovanje skupih začina. zato uzmu standardno povrće i dodaju vegetu.

bit je u tome da se ne pretjeruje. Vegeta se ne jede žlicom. ona je dodatak jelima.
Ako kupuješ standardno povrće, tek onda ti vegeta ne treba, jer u vegeti nema egzotičnih začina, koliko se sjećam u onih jadnih 8% sušenog povrća nalazi se mrkva, celer, peršin. luk - dakle standardni svežanj začina za juhu, ništa egzotično!
Što se pretjerivanja tiče - Podravka je ta koja pretjeruje sa svojim reklamnim receptima, ono posipanje po ribi, po salati ... :fuj.fuj.fuj: Vegeta, koja je rođena kao dodatak juhama (i varivima - tradicionalna prehrana naših prostora, pogotovo u doba kad je vegeta osmišljena), je danas proizvod koji se u nekim domaćinstvima izopačeno koristi - npr. vidjela sam da se vegetom posipa blitva ili kupus s krumpirima na lešo, pečena jaja (?), općenito recepti na coolinariki su svi "vegetirani" do bola, ali opet, to je njihov site... sve to svejedno me ne tangira, dok god mi ne počnu podvaljivati vegetu u restoranima, samo zato što im je kuhar lijeni ignorant!
Donata is offline  
Odgovori s citatom