Pogledaj jedan post
Old 15.01.2011., 15:40   #90
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Ta ogranicenja se uglavnom odnose na centar grada, al se jos uvijek mozes dovest sa autom sa crvenom vinjetom 1km do centra pa sjest na tramvaj ili otic pjeske.

Mislim da kosta 4-5 eura, kupuje se samo jednom, i da bi ju dobio moras donijet rezultat tehnickog pregleda vozila. Meni su je na servisu dali besplatno.

Mislim da svaki auto sa katalizatorom zadovoljava uvijete za zelenu vinjetu.

Sto se poreza tice, on je odredjen prema kubikazi i vrsti, otprilike 1 euro za 100ccm3 benzinca i 3 eura po 100ccm3 dizela.

Tek se za aute proizvedene nakon 2009-te naplacuje porez prema co2 emisijama.

Dakle mozes vozit korvetu iz 1980-te i placat porez po kubikazi i iza sebe ostavljat mrtvu djecicu i spaljena drvca.

Sumnjam da ce se zakon mijenjati za starije aute, svabe ipak dosta pate na oldtimere i "klasicne" aute.
Ma kakav tramvaj

ja sam to vidio u okolici Heilbronna ,i to tam nekih malih mjesta tipa kaj ja znam recimo Bistra nikakvog tam tramvaja nema a to su ono recimo mala mjesta možda par tisuća stanovnika

Kod nas piše da dođe 200 kuna ,a tu pak da crvene i žute naljepnice vrijede samo do 2010. godine ,e sad to ne kužim,znači li to da sad 2011 s tim žutim i crvenim uopće ne smiješ unutra ili kaj
The Best F1 Driver is offline