Tema: Hidroponija
Pogledaj jedan post
Old 18.11.2009., 18:07   #4
Kupio sam dva paketa razlicite vrste mini rajcica u jednom trg. lancu izvadio sjemenke koje sam zatim posadio u dvije case da proklijaju i izrastu cca 15cm visine.
U svaku casu sam stavio obicnog humusa i 7 sjemenki.

Kasnije sam pripremio plasticne male loncanice 4kom promjera 15cm u koji sam stavio aquaclay podlogu koja se kupi u pet shopovima jako je lagan i porozna ne sadrzi u sebi nikakve hranjive tvari.
U te posudice sam presadio po dvije stabljike rajcice, a posudice sam umetnuo u jednu vecu pvc posudu sa poklopcem na kojem sam izdubio rupe taman da stanu posudice sa rajcicom i da rajcica moze pustiti korijenje u tu veliku posudu u kojoj se nalazi hranjiva voda koju cirkulira mala akavristicka pumpica 200l/h.

Hranjivu vodu ne pravim sa nikakvim kupovnim prepratima vec posto se bavim biljnom akvaristikom i imam biljne akvarije kod kuce koji su puni riba i raznog bilja kojeg gnojim redovito sa makroelementima i mikroelementima jednostavno tu vodu iz akvarija dodajem u ovu veliku pvc posudu u kojoj cirkulira voda i to je to...

Inace sam ideju nasao na netu ima malih milijun primjera hidroponskog uzgoja samo malo guglaj
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom