Pogledaj jedan post
Old 28.12.2009., 03:23   #17
Quote:
suprnova06 kaže: Pogledaj post
Loonatic....ti kazes da tehnicar brine o mjerama? Tko je tehnicar? Da li se tehnicar mora skolovati i koje su duznosti tehnicara?
istina, ali ovdje je situacija drukcija. ljudi nisu orjentirani samo na gradjevince, isto tako nisu ni ameri.
tehnicar je osoba sa zavrsenom tehnickom skolom, strukovnom koji ima znanje izvođenja nacrta, tojest rada i konstruiranja. znaci potrebna srednja gradjevinska.

sto se time dobije. 3d dizajner postavi vizual ili ih napravi nekoliko, naprosto to nije filozofija, proslijedi se 3d dizajneru nacrt objekta i sve dalje moze krenuti.
kada se vizual definira klijent ga proslijedi tehnicaru koji na osnovu nacrta i vizuala treba izkotirati dimenzije tojest preraditi nacrt i prilagoditi ga vizualu. znaci ako je 3d dizjner postavio vlastiti dizajn namjestaja, garniture, cega vec tehnicar je duzan izraditi na temelju toga nacrt kako bi se namjestaj sklepao. naravno moze ici i u obrnutom smjeru, da tehnicar postavi nacrt a 3d dizajner izradi vizual po tome. u oba slucaja je jeftinije od placanja dizajnera interijera. eto u tome je cijela poanta.

ja sam do sada par vizuala odradio, sto za jednu slovensku obitelj, neke amere, neke iz BiH i nas ovdje u hrv i svaki od tih vizuala je isao kasnije tehnicaru da izradi nacrte po njima. koje ce radnici citati prilikom obavljanja posla, isto tako sam i od tehnicara dobivao cad nacrte pa sam onda po njegovu vidjenju izradjivao vizual. stvar je sto eto kao sto rekoh ispadne jeftinije nego da se placa dizajner interijera a cilj je isti.

Zadnje uređivanje Loonatic : 28.12.2009. at 03:28.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom