Pogledaj jedan post
Old 22.10.2010., 10:13   #48
Sinisa, draga moja, upravo si opisala njegova stanja, tako da sam sad definitivno sigurna da je depresija u pitanju. Ne znam koji je bio tvoj okidac, i koliko to dugo traje i da li je uvijek istog intenziteta, ali kod njega je pocelo 03.07.09 i ovo je treci napad.
Da li si pokusavala da skupis snage i volje da se trgnes, da nadjes sebi neku zanimaciju, hobi, posao, nesto sto bi ti odvuklo paznju sa svega sto ti se desava?
Ja sam dosta stabilna, cvrsta, radim odgovoram posao i navikla sam da plivam sa ajkulama, ali me u svemu tome slomi moja nemoc. Osjecam se da sam zakazala i kao zena i kao partner i kao prijatelj. Ljuta sam na sebe sto ga ne mogu povuci iz tog ponora u koji je pao. Krivim sebe, sto sam cutala kad sam primjetila prve znake da se depresija vraca... Nikad nisam pomislila da je glumac, nikad nisam pomislila da tako trazi paznju, uvijek sam tu bila za njega i uz njega, progutala mnogo toga od njegovih rodjaka i prijatelja, jer su mi najbitnije osobe on i njegova mama za koju sam uvijek bila kcerka. Toliko sam ocajna da bi bila u stanju i da ga ostavim, ako sam ja ta koja ga cini nesretnim, ako ce on biti bolje. Svi su ga napustili, svi su se povukli kad je nestalo tate i para, jedino sam ja ostala uz njega, jer ga volim. Nije mi muz, ali kao da jeste, papir ne znaci nista za mene.
Boli me sto smatra da me ne zasluzuje, da postoji neko drugi ko ce mi dati ono sto mi on ne moze dati. Kao da ne shvata da ja ne zelim druge. Mislim da je totalno pao, kad smo bili na kuminom vjencanju i kad je vidio kako me posmatraju 2 lijecnika. Da je tu totalno palo njegovo samopouzdanje, da je shvatio da je on "los covjek koji nikoga ne moze usreciti", a da za mene ima nade, jer uvijek su mi se nabacivali decki koji su obrazovaniji od njega, sa dobrim poslom i cesto me je znao pitati sta sam ja vidjela na njemu.
Ja sam vidjela covjeka sa kojim mogu zivjeti u slozi, sa kojim mogu imati dom i djecu, sa kojim sam ravnopravna u svemu, koji je moj zivot, moja ljubav, moje sve...
Sorry, sto sigurno zvucim pateticno, ali ja placem... Sjedim u uredu i jecam kao kisna godina...
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom