Pogledaj jedan post
Old 23.11.2015., 10:59   #174
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
imam 51g.bio sam na EMNG nogu pregledu radi kičme tj.išijasa nalaz je ovakav:
EMNG nogu pokazuje znakove teške svježe L5 radikularne lezije,kronično teško lijevo,te obostrane teške S1 radikukularne lezije uz smetnje provođenja n.tibialisa i n.peroneus profundusa obostrano po pripadajućim mitomima u sklopu radikularne lezije
molim ako netko zna što to sve znači znači da mi laički objasni što to znači
Znači da je vjerojatno uslijed hernije diska došlo do pritiska na spomenute živce i njihovog oštećenja. Da bi se točno vidio uzrok, treba napraviti MR, a onda tražiti konzultaciju neurokirurga.


Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Razlog pretrage su vrtoglavice i glavobolja (vrtoglavice su zadnjih 2 godine sve češće i češće bez bolova u vratu, dok su glavobolje, možda nepovezane, počele prije cca 5 godina)

Na serijama multiplanarnih presjeka kroz vratnu kralježnicu nalazi se normalan oblik, veličina i struktura vratnih kralježaka s kontinuiranom stražnjom interkorporalnom linijom i normalnom širinom spinalnog kanala.
Prikazani dio medule spinalis je normalne debljine i strukture.
Nema znakova intraspinalnog ekspanzivnog procesa.
Kraniocervikalni prijelaz je bez malformacija.
Normalna je pozicija densa.
Vide se znaci početnih degenerativnih promjena i.v. diska C5-C6 bez hernijacije.
Ostali diskovi primjerene strukture.

Čini mi se da je sve u redu po nalazima, tj. da sama kralježnica nije uzrok vrtoglavice?
Čekam još color doppler i rtg koji ću napraviti.
Dobro je što nema hernije diska, ali ovisno i o degenerativnim promjenama, nije sasvim isključeno da vratna kralježnica ipak ne radi probleme (možda trzajna ozljeda u anamnezi?). Treba završiti obradu pa onda na osnovu svih nalaza donijeti zaključak.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom