Pogledaj jedan post
Old 12.04.2017., 16:50   #56
Pozdrav,
Imam jednu zbunjujuću situaciju te bih trebao vašu pomoć vezano uz vdsl uslugu.
Prije tjedan dana nas je posjetio tehničar zbog pucanja veze te predložio da smanjimo brzinu sa 4 na 3 mbit radi veće stabilnosti veze na što smo pristali.
Danas sam prilikom mjerenja saznao da je brzina zapravo povećana na skoro 5 mbit što je gotovo identično ili malo više od maksimalne propusnosti moje parice.
Najveća ironija je što više nema pucanja veze te je sve stabilno, a prema tehničaru povećanje brzine iznad 4 mbit je gotovo nemoguće jer bi samo pogoršalo situaciju.
Također sam otvorio web sučelje modema i saznao zbunjujuću informaciju da sam nekim čudom prebačen na vdsl i da je udaljenost između centrale 1,2 km umjesto 3km (line attenuation).
Odmah sam zvao službu za korisnike te pitao da li mogu dobiti veće brzine te su mi odgovorili da to nije moguće jer ja uopće nemam vdsl te podaci parice koji su dostupni na web sučelju modema nisu relevantni i pogrešni već su statističke prirode.
Potrebno je napomenuti da je HT nedavno pokrio kvart fttc infrastrukturom te je moguće da je vip ugradio svoju opremu u njihov ormarić i skratio paricu, ali služba za korisnike navodno nema nikakvu informaciju o skraćivanju petlje.
Moje pitanje glasi: da li zaista imam mogućnost vdsl usluge kao što piše u modemu ili sam u krivu?

Btw, ovdje su prikazani parametri liniije: http://imgur.com/a/GEUg3
asablic is offline